20 жовтня 2017, п'ятниця

Російські танки - менше зло, ніж корупція: Шведський господар заводу Чумак розповів, що заважає бізнесу в Україні

коментувати
Найбільш гострою проблемою в Україні Карл Стурен назвав корупцію

Найбільш гострою проблемою в Україні Карл Стурен назвав корупцію

Карл Стурен, засновник одного з найбільших вітчизняних виробників продуктів харчування - компанії Чумак відзначив позитивні зрушення для бізнесу в Україні, однак вважає, що їх критично недостатньо.

"Мінекономіки багато чого доброго зробило. Міністр економіки Айварас Абромавічус намагається спростити правила для бізнесу. Були хороші спроби реформувати прокуратуру рік тому, але далі не пішло. Були задекларовані добрі наміри, але... Ви навряд чи знайдете багато бізнесменів, які скажуть: так, супер, реформи пішли! На жаль, цього немає", - сказав він в інтерв'ю НВ.

Найбільш гострою проблемою в Україні Стурен назвав корупцію.

"І, як сказав посол США в минулому році, пора перестати звалювати невдачі України на російські танки. Російські танки – це жахливо, але головна причина поганого стану економіки України - це корупція", - підкреслив підприємець.

Водночас Стурен, батьківщиною якого є Швеція, висловив впевненість, що українці можуть прийняти європейські цінності, а Україна - стати європейською країною. Однак, на його думку, на це піде багато часу.

"Ось взяти, наприклад, правоохоронні органи. Їх чисельність величезна, зарплати дуже низькі. 20 років туди брали людей не за знання, а за хабарі. І як це зараз поламати? Дуже болюче питання і болючий процес. Але треба рухатися", - сказав Стурен.

Для цього потрібно дуже жорстка політична воля керівництва країни плюс громадянське суспільство, яке повинно бути вимогливим до влади, додав власник Чумака.

"Ми якось обговорювали з Давідом Сакварелідзе [заступником генпрокурора України] різницю між Україною і Грузією. Він розповів: у Грузії людям найскладніше було пояснити, що якщо людина винна, то її не треба вбивати. В Україні люди набагато більш компромісні. Не порішав з міліціонером - порішав з прокурором, а не з ним, так з суддею", - розповів Стурен.

Інтерв'ю з Карлом Стуреном читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №47 від 17 грудня.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: