16 грудня 2017, субота

РНБО назвав умисним зрив програми з впровадження е-декларування

коментувати
В РНБО відхрестилися від участі у впровадженні е-декларування

В РНБО відхрестилися від участі у впровадженні е-декларування

У Раді національної безпеки і оборони України називають невипадковими проблеми, що виникли з впровадженням електронного декларування в Україні.

"Коли терміни розробки програми було зірвано, а замість цілісного програмного забезпечення введена в експлуатацію тільки "важлива частина", винні... свідомо затягували передачу на експертизу неякісного матеріалу і організували брудну кампанію цькування державних експертів", - йдеться в заяві РНБО.

У відомстві зазначили, що "штатні борці з корупцією" розраховували на обмеженість державних експертів у часі, що змусило б їх видати атестат відповідності на роботу систему без ретельного вивчення.

Після зриву цих планів, підкреслили в Радбезі, була сфабрикована версія - "заколот" вищих посадових осіб держави та "всюдисуща рука РНБО".

"Все це наштовхує на думку, що зрив підготовки розрекламованого програмного забезпечення був не випадковим", - резюмували в РНБО.

У відомстві нагадали, що за введення і функціонування системи відповідає Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), при цьому ні президент України, ні Кабінет міністрів України, ні, тим більше, РНБО України не мають ніякого впливу на НАЗК.


2 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила у сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій.

У свою чергу, Національне агентство по запобіганню корупції залишив у силі своє рішення про запуск системи електронного декларування незважаючи на відсутність атестата захисту інформації, яка є необхідною відповідно до законодавства.

При цьому старший аналітик Transparency International Україна Олександр Калітенко заявив, що рішення НАЗК про запуск системи електронних декларацій без сертифікації Держспецзв'язку фактично є дозволом на приховування реальних доходів.

Незважаючи на це, з понеділка, 15 серпня, система почала свою роботу в Україні.

В українському представництві ЄС відреагували на введення е-декларування підкресливши, що сертифікація системи є головною умовою ефективної боротьби з корупцією. Європейська сторона закликала сертифікувати систему електронного декларування без зволікання з метою забезпечення кримінальної відповідальності за дачу неправдивих показань.

Станом на ранок вівторка, 16 серпня, до реєстру було подано вісім декларацій від чиновників.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: