23 жовтня 2017, понеділок

Рада відхилила закон, що дозволяє військовим достроково розривати контракт

коментувати
Президент побоювався, що закон загрожував можливим зниженням боєздатності ЗСУ

Президент побоювався, що закон загрожував можливим зниженням боєздатності ЗСУ

У вівторок, 18 жовтня, Верховна Рада скасувала раніше ухвалений закон Про внесення змін до закону Про військовий обов'язок і військову службу (№4689) щодо уточнення термінів військової служби за контрактом.

Цей закон президент Петро Порошенко повернув до парламенту з пропозицією відхилити його, передає Інтерфакс-Україна.

Народні депутати не змогли подолати вето президента на пленарному засіданні або направити закон на доопрацювання в профільний комітет. Таким чином, закон був відхилений.

Президент аргументував рекомендацію відхилити закон тим, що згідно з ним право на звільнення з військової служби в Збройних силах України одночасно отримають близько 57 тис. військовослужбовців, що становить 28% від затвердженої чисельності військовослужбовців.

"Звільнення з військової служби такої значної кількості військовослужбовців, а також звільнення в 2016 році близько 21 тис. військовослужбовців, які проходять службу за призовом під час мобілізації... призведе до критичного зниження укомплектованості особовим складом ЗСУ, що негативно позначиться на їх боєздатності", - говорилося в зауваженнях Порошенка.

У свою чергу голова профільного комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський запевнив, що найближчим часом в Раду буде внесений альтернативний законопроект, який не загрожуватиме можливим зниженням боєздатності ЗСУ.

Закон передбачав, що військовослужбовці, які підписали контракт з ВСУ під час дії особливого періоду, отримують право переукладати контракт терміном на 6, 8 або 12 місяців. Також вони мають право достроково припинити його дію, або ж по закінченні терміну служби звільнитися з ВСУ.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: