28 липня 2017, п'ятниця

Рада рекомендувала Порошенку підготувати зміни до Конституції щодо Криму

коментувати
Постанову підтримали 233 народних депутата

Постанову підтримали 233 народних депутата

Верховна Рада затвердила рекомендації парламентських слухань на тему Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя: проблемні питання, шляхи, методи і способи.

На пленарному засіданні парламенту відповідну постанову №4003-а підтримали 233 народних депутата.

Документ включає в себе рекомендації президентові України підготувати зміни в Конституцію і закони України та внести їх на розгляд парламенту щодо позбавлення спеціального статусу Севастополя, а також визнання кримських татар, караїмів і кримчаків корінними народами України з відповідними змінами в ст. 11 Основного Закону.

Згідно з результатами парламентських слухань, доцільно розглянути питання зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримськотатарську Автономну Республіку.

Учасники парламентських слухань також рекомендували главі української держави розглянути можливість створення консультативно-дорадчого органу при президентові України з питань деокупації та реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та Севастополя.

Верховній Раді також рекомендували прийняти закони про Державну стратегію деокупації та реінтеграції в Україну тимчасово окупованого Криму, про колабораціонізм і очищення влади (люстрації) в Криму.

Учасники слухань також рекомендували українському парламенту визнати таким, що втратив чинність, закон про утворення вільної економічної зони Крим і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України.

Нагадаємо, Крим був анексований Росією у 2014 році після проведення на півострові невизнаного світовим співтовариством референдуму.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: