18 грудня 2017, понеділок

Постільна білизна, аптечки та фрукти. У КВУ розповіли про підкуп виборців на місцевих виборах

коментувати
25 жовтня в Україні пройдуть місцеві вибори

25 жовтня в Україні пройдуть місцеві вибори

Масові порушення в ході виборчої кампанії були зафіксовані під час агітації, заявляють у Комітеті виборців України, а також констатують підкуп виборців та неефективну роботу МВС у питанні розслідування порушень виборчого законодавства.

Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель на прес-конференції в п'ятницю розповів про факти, коли кандидати в місцеві органи влади дарували постільну білизну для дитячого садка, роздавали аптечки для різних категорій громадян, продуктові набори, а також яблука з наклеєними на них логотипами партій. Крім того, він зазначив, що особливістю нинішньої виборчої кампанії стало проведення осінніх ярмарків від імені політичних партій, де продукти реалізовувалися за заниженими цінами, передає Інтерфакс-Україна.

Всього ж, за даними КВУ, зафіксовано понад 1,8 тисяч порушень на місцевих виборах в Україні, здебільшого, стосуються агітації.

"Це досить велика цифра. Але хочу звернути увагу: близько 80% зафіксованих фактів - незначні, процедурні порушення або порушення, які можна трактувати двояко або які складно або неможливо довести в суді", - заявив Кошель.

На місцевих виборах цього року в КВУ нарахували три основні проблеми . "Перша - це діяльність територіальних виборчих комісій, які часто порушували виборче законодавство і приймали політично вмотивовані рішення. Проблема друга - підкуп виборців, який залишається традиційним для українських виборів цього року. Ми побачили підкуп виборців через механізми "добрих справ". Третя проблема, яку ми відзначаємо - неефективна робота МВС з розслідування злочинів під час передвиборної кампанії", - розповів Кошель.

У контексті роботи МВС він зазначив, що в Києві правоохоронні органи оперативно реагувала на факти порушення виборчого законодавства. Проте в цілому по Україні в КВУ відзначають неналежну роботу правоохоронців у даному питанні.

Нагадаємо, Опора оприлюднила найбільш поширені порушення передвиборної гонки. Наголошується, що найбільш розповсюджені випадки стосувалися незаконної агітації та підкупу виборців.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: