23 листопада 2017, четвер

Парубій розповів, коли Рада буде голосувати за судову реформу

коментувати
За словами Парубія, по судовій реформі ведуться серйозні переговори

За словами Парубія, по судовій реформі ведуться серйозні переговори

Депутати Верховної Ради можуть проголосувати за зміни до Конституції в частині судоустрою вже до кінця червня, вважає спікер парламенту Андрій Парубій.

"Ведуться дуже серйозні переговори, іноді по дві наради в день. Коли я був обраний головою Ради, то відразу заявив, що судова реформа - номер один. Коли суд корупційний, всі інші реформи валяться. Сподіваюся прийняти необхідні зміни до кінця календарного плану, до кінця червня. Проводив і проводжу багато переговорів, у мене є підстави для оптимізму", - заявив Парубій в інтерв'ю НВ.

Він зазначив, що для ухвалення необхідних змін доводиться "враховувати інтереси багатьох груп впливу", оскільки парламент є "складною структурою, представницькою по самому свому задуму".

У той же час спікер не впевнений, про перспективи ухвалення змін до Конституції в частині судоустрою.

"Децентралізація - одна з найбільш глобальних реформ. На жаль, вона стала заручником політичного моменту, коли до неї додали пункт про особливості місцевого самоврядування на визначених територіях. Оскільки ми є заручниками ситуації на фронті і бачимо, що Росія не виконує першого пункту Мінських умов, це впливає на прийняття рішення в парламенті децентралізації в цілому", - сказав Парубій.

Повне інтерв'ю з Парубієм читайте у свіжому номері журналу Новое Время №19 за 3 червня. У ньому спікер парламенту також розповів, як особисто голосував "за" так званий особливий статус Донбасу півроку тому і як він бачить врегулювання ситуації на Сході України.

Раніше заступник голови адміністрації президента і представник президента в Конституційному суді України Олексій Філатов заявив, що судова реформа передбачає обов'язкове проходження процедури оцінки кожного судді за трьома критеріями: компетентність, професійна етика та чесність. Оцінювати суддів повинна буде Вища кваліфікаційна комісія суддів.

Час переатестації буде визначено окремим законом. За словами Філатова, в Україні налічується понад 7000 суддів, які здійснюють правосуддя. Крім того, є значна частина суддів, які призначені на посади, але не здійснюють правосуддя з різних причин.

НВ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: