28 липня 2017, п'ятниця

Відтік робочих рук змінився відтоком інтелекту - Перша шпальта

коментувати
У 2013 році на ПМЖ виїхало 4,5 тис. українців, а за десять місяців 2014 року - 22,6 тис. українців
Фото: gorod-uspeha.com

У 2013 році на ПМЖ виїхало 4,5 тис. українців, а за десять місяців 2014 року - 22,6 тис. українців

Кількість людей, які переїжджають на постійне місце проживання за кордон, зросла більш ніж у п'ять разів порівняно з 2013 роком, говориться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ) на каналі UA: Перший, партнером якої виступає НВ.

Якщо у 2013 році кількість українців, які переїхали на постійне проживання, було 4,5 тис., то за десять місяців цього року - 22,6 тис. осіб, повідомив віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.

При цьому країна почала втрачати, в першу чергу, кваліфіковані кадри. «Якщо раніше ми бачили відтік рук, то зараз - відплив інтелекту», - говорить керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Руслана Березовська. Кваліфікований персонал не може знайти роботу з зарплатою, адекватної досвіду і вмінню. Більшість компаній не підвищували зарплати, а індексували тільки від 6 до 9% зарплати. При цьому, за оцінками HeadHunter, дохід громадян в середньому зменшився на 40%.

«Ми підійшли до такого страшного моменту, коли середній клас в країні перестає існувати - більшість грошей йде на харчування, комунальні платежі та виплати за кредитами», - продовжує Березовська. У розвинених країнах середній клас сплачує на ці статті лише 40%.

Також рішення виїхати українці приймають через нестабільну політичну та економічну ситуацію, невпевненість у завтрашньому дні і безпеці своїй та близьких.За словами Гусельникова, виїжджаючи, українці також вивозять з собою значні кошти у валюті. За них вони купують житло і навіть комерційну нерухомість, щоб мати заробіток на новому місці. Найбільш популярними країнами для покупки нерухомості є: Чорногорія, Хорватія, Болгарія, а для тих, хто багатший - Іспанія.

«Поки в країні не з'являться можливості для розвитку малого та середнього бізнесу - ця тенденція збережеться», - упевнений Гусельников.

Також у програмі дивіться інтерв'ю з головою найбільшого газодобувача країни ДК Укргазвидобування Олегом Прохоренко і з заступником міністра інфраструктури Володимиром Омеляном. Останній розповідає про те, чи пройде через Україну Новий шовковий шлях - транзитний маршрут з Китаю в Європу.

Завершує програму аналіз висловлювань українських чиновників від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: