23 вересня 2017, субота

Українці висловили своє ставлення до змін до Конституції - опитування

коментувати
Конституцію читали тільки половина українців
Фото: torange.ru

Конституцію читали тільки половина українців

67% українців вважають, що поправки до Конституції необхідні.

Про це свідчать результати соціологічного опитування Поправки до Конституції в частині судової системи, проведеного Фондом Демократичні ініціативи ім.Ілька Кучеріва, пише Ліга.net.

При цьому 28% опитаних кажуть, що вносити їх потрібно як можна швидше. 39% респондентів воліли б внести такі зміни після того, як в країні стабілізується ситуація.

Разом з тим, 46% українців вважають, що поправки до Конституції мають вноситися спеціально створеним незалежним органом. 20% готові довірити цю роботу експертним групам, сформованим громадянським суспільством.

Державним органам можуть доручити такі зміни менше 10% опитаних.

Також, за словами директора Фонду Ірини Бекешкіної, 50% українців взагалі не читали текст Конституції, окремі розділи читали близько 10%.

При цьому половина респондентів знає, що носієм суверенітету і джерелом влади в країні є український народ. У той же час 29% українців вважає таким президента, ще 12% опитаних не змогли відповісти на дане питання.

Опитування проводилося з 15 по 25 грудня, похибка не перевищує 2,3%. Було опитано 2040 респондентів у 110 населених пунктах України, виняток становили лише окуповані території Донбасу і Криму.

Нагадаємо, 22 січня Конституційний суд України визнав законопроект Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) відповідним Основному закону країни, а саме вимогам статей 157 і 158 Конституції.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: