23 жовтня 2017, понеділок

Українці розійшлися в думках, чи варто далі продовжувати АТО - опитування

коментувати
Продовження АТО хочуть третина українців
Фото: Прес-центр АТО

Продовження АТО хочуть третина українців

34,4% українців виступають за продовження антитерористичної операції на сході країни до повного відновлення контролю української влади на території, яка сьогодні окупована бойовиками. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Згідно з опитуванням, 28,5% респондентів підтримують надання окупованим територіям особливого статусу у складі України. 19,9% опитаних виступають за від'єднання цих територій від держави.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, в регіонах за продовження АТО найбільше виступають мешканці західної та центральної України – 49,4% і 44,8% відповідно, жителі сходу країни (Дніпропетровська, Запорізька, Харківська області) та Донбасу (контрольованих урядом частин Донецької і Луганської областей) не настільки активно підтримують продовження АТО (18,6% та 16,1% відповідно).

Разом з тим, українці східних областей і Донбасу частіше жителів інших українських регіонів виступають за надання Донбасу особливого статусу у складі України – 41,5% і 55,2% відповідно. Дані соцдослідження показали, що лише 6% мешканців Донбасу виступають за від'єднання від України зайнятих сепаратистами територій.

Що стосується ставлення українців по всій території країни до Росії, то 71,1% опитаних вважають північного сусіда країною-агресором і стороною конфлікту на сході України.
64,9% респондентів, які не є жителями окупованих територій, називають самопроголошені ДНР і ЛНР терористичними організаціями.

Українці, даючи загальну оцінку конфлікту на сході, вважають її загарбницькою війною РФ проти України – таку думку висловили 50,4% опитаних. Громадянським конфліктом між проукраїнськи і проросійськи налаштованими жителями України називають ситуацію на сході 13,6% респондентів, а боротьбою між Росією і США за сфери впливу – 25,9% опитаних.

Висловили українці свою думку і щодо мінських домовленостей. Ще в березні 2015 року позитивно їх оцінювали 34% опитаних, у серпні – тільки 11,9%. У той же час з березня збільшилося число тих, хто негативно оцінює результати мінських домовленостей – з 22,2% до 44%.

Дослідження проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 7 по 16 серпня 2015 року. Опитано 2010 респондентів у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Помилка вибірки не перевищує 2,3%. Дослідження проведене за підтримки уряду Швеції.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: