12 грудня 2017, вівторок

Українці дали невтішну оцінку проведенню реформ і діям влади - опитування

коментувати
Українців попросили оцінити хід реформ
Фото: kharkovforum.com

Українців попросили оцінити хід реформ

Українці низько оцінили інтенсивність реалізації реформ в країні. Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.

Середні оцінки ходу реформ у більшості сфер за десятибальною шкалою найчастіше знаходяться в діапазоні від 2 до 3 балів. У той же час відзначається, що в більшості сфер спостерігається невелике зростання середніх оцінок успішності реформ в порівнянні з травнем 2015 року.

Респонденти поставили позначку не вище 3 балів лише діяльності, спрямованій на популяризацію України у світі (4,2 бала), реформу правоохоронної системи (3,6 бала) і реформу системи національної безпеки і оборони (3,4 бала). Найбільш помітне зростання оцінки успішності реформ спостерігається щодо правоохоронної системи - середня оцінка успішності реформ у цій сфері порівняно з травнем 2015 зросла з 2,5 до 3,6 бала.

Українці практично не відчувають впливу реформ на їх особисте становище.

Єдина сфера, де на відсутність впливу вказують менше половини (47,3%) опитаних - це програма енергонезалежності та реформа енергетики. При цьому 43,1% респондентів вказують на негативний вплив реформ у цій сфері на їх стан, і лише 9,1% - на позитивний вплив.

У цілому, негативний вплив проведення реформ відмічається респондентами частіше, ніж позитивний.

Виняток становить лише реформа системи національної безпеки і оборони, де частка тих, хто вказує на позитивний вплив, і тих, хто відзначає негативний вплив, статистично майже не відрізняються (відповідно 20,7% і 19,8%), реформа правоохоронної системи (респонденти частіше говорять про позитивний вплив - відповідно 24,4% і 14,2%) і популяризація України у світі (27,0% і 11,7% відповідно).


11_70


111_67

Крім того, українці оцінили і те, наскільки український уряд справляється зі своїми завданнями.

Швидше добре, ніж погано (відповідно 44,1% і 27,5%), респонденти оцінили своєчасну виплату заробітної плати, стипендій і пенсій.

Реалізація інших завдань частіше оцінюється відносною або абсолютною більшістю респондентів погано. Гірше оцінюється діяльність по боротьбі з корупцією (78,9% вважають, що влада з цим погано справляється), скорочення інфляції (76,3%), стимулювання економічного зростання (74%).


1111_27


11111_09

Опитування проводилося з 12 по 19 вересня. Було опитано 2008 респондентів у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій країни. Статистична похибка не перевищує 2,3%.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: