27 липня 2017, четвер

Українське суспільство нагадує підлітка - глава УГКЦ Святослав Шевчук

Українське суспільство зараз нагадує підлітка, який відкриває в собі нові сили і здібності свого організму, але точно не знає, що з ними робити, заявив глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Святослав Шевчук
В інтерв'ю НВ він зазначив, що цей процес дуже позитивний, але таїть у собі багато небезпек. "Ми - суспільство, яке виходить з пострадянського періоду і переживає швидкий процес емансипації. Ми звільняємося від усього того, що можна назвати реліктом комуністичної системи. З усіма її хворобами. Коли ініціатива, свобода та індивідуальність кожного
коментувати
За словами Шевчука, українці зараз проходять процес усвідомлення власної свободи

За словами Шевчука, українці зараз проходять процес усвідомлення власної свободи

Українське суспільство зараз нагадує підлітка, який відкриває в собі нові сили і здібності свого організму, але точно не знає, що з ними робити, заявив глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Святослав Шевчук.

В інтерв'ю НВ він зазначив, що цей процес дуже позитивний, але таїть у собі багато небезпек.

"Ми - суспільство, яке виходить з пострадянського періоду і переживає швидкий процес емансипації. Ми звільняємося від усього того, що можна назвати реліктом комуністичної системи. З усіма її хворобами. Коли ініціатива, свобода та індивідуальність кожного були нівельовані. Коли людина була гвинтиком великої машини. Уявіть собі трагедію гвинтика, коли машина розвалилася", - сказав Шевчук.

У той же час він підкреслив, що тепер українці проходять процес усвідомлення власної гідності і свободи. При цьому, за його словами, свобода завжди пов'язана з відповідальністю, і "іноді в українців відповідальність кульгає".

Європа теж нагадує Шевчуку підлітка, який випробовує власні межі.

"Вона починає втрачати християнські корені, тобто починає забувати, на якому фундаменті стоїть. І це дуже небезпечно, вона ризикує втратити всі досягнення, отримані після Другої світової війни, такі ключові поняття, як демократія, мир і справедливі економічні відносини", - вважає глава УГКЦ.

Він зазначає: "Якщо гідність людини більше не пріоритет і не основа державного устрою - це загроза демократії. Якщо європейське суспільство починає закриватися, очевидно, що його межі завжди хтось намагатиметься порушити [і це загроза миру]".

Повне інтерв'ю зі Святославом Шевчуком читайте в одному з найближчих номерів журналу Новое Время.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: