22 жовтня 2017, неділя

У Мінкульті відмовили СБУ в перегляді "чорного списку" російських акторів та фільмів

коментувати

"Пропозиція глави СБУ "ініціювати додаткову ретельну відпрацювання забороненого контенту" не може бути реалізована"

Міністерство культури України оприлюднило відповідь на відкритий лист голови Служби безпеки України Василя Грицака, в якому заявило про неможливість "додаткової ретельної перевірки" російських фільмів і акторів, внесених в "чорний список".

"Пропозицію голови Служби безпеки України "ініціювати додаткове ретельне відпрацювання забороненого контенту" не може бути реалізовано Міністерством культури України, враховуючи норми чинного законодавства. У випадку, якщо Служба безпеки України вважає за доцільне скасувати заборону на поширення й демонстрацію фільмів за участю конкретних акторів, які внесені в перелік осіб, які створюють загрозу національної безпеки, Міністерство культури пропонує надати офіційне звернення по цим конкретним особам", - йдеться в повідомленні відомства.

У Мінкульті нагадали, що на підставі офіційного звернення СБУ відомство оприлюднило перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, в який увійшло 83 людини.

"Норми прямої дії встановлюють автоматичну заборону демонстрації й розповсюдження тих фільмів, в яких хоча б одна особа, яка брала участь у створенні фільму, внесена в перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці", - підкреслили в міністерстві.

Раніше глава СБУ Грицак у листі міністру культури В'ячеслав Кириленко просив "ініціювати додаткову ретельну обробку забороненого контенту з обов'язковим залученням спеціалістів експертної комісії з питань кінематографії, що діє при Державному агентстві України з питань кіно, оцінки якої дозволять виділити із загального переліку заборонених для показу в Україні фільмів, насамперед загальновідомих і популярних серед населення, дійсно шкідливий контент і уникнути спекуляцій, які штучно підігріваються антиукраїнськими силами і пропагандою держави-агресора".

Нагадаємо, на сьогоднішній день в рамках захисту інформаційного простору України Держкіно заборонило вже 423 фільми та серіали.

 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: