12 грудня 2017, вівторок

У Миколаєві археологи відкопали архітектурну споруду античного періоду

коментувати
Перші археологічні дослідження за рахунок коштів міського бюджету були проведені у Миколаєві у 2013 році

Перші археологічні дослідження за рахунок коштів міського бюджету були проведені у Миколаєві у 2013 році

У Миколаєві археологи відкопали архітектурну споруду античного періоду, яка датується 4-5 ст. до нашої ери.

Про це під час прес-конференції сказав начальник археологічної експедиції з дослідження пам’ятки археології "Поселення Велика Корениха ІІІ", заступник директора ДП "НДЦ-Лукомор’є" Інституту археології НАН України Олександр Смирнов, повідомляє Укрінформ.

"Нещодавно ми знайшли архітектурну конструкцію античного періоду на території Миколаєва. Вона являє собою багатошаровий археологічний об’єкт, в основі якого житлове приміщення розміром 5,40-5,0х5,0-4,1 м. Підлога вкрита залишками трави чи очерету. Також досліджені три стовпові ями під опори конструкції даху. За попереднім даними, об’єкт датується 4-5 ст. до н.е.", - сказав Смирнов.

За його словами, перші археологічні дослідження за рахунок коштів міського бюджету були проведені тут у 2013 році. Під час розкопок було досліджено поселення доби античності біля мікрорайону Велика Корениха, яке постійно піддавалося грабіжницьким розкопкам.

Дослідження також продовжили у вересні 2015 року. Тоді археологи виявили, що вся площа розкопаної ділянки була насичена давньою керамікою. Класифікуючи її, дослідники заявили про повне домінування античного посуду. Амфорна тара представлена, в основному, керамікою V ст. до н.е. – це Хіоські пухлогорлі амфори, Лесбоські красноглиняні амфори, Клазоменські амфори.

"У 2016 році досліджено більше 100 кв. м пам’ятки. На глибині 45 см і виявлено контури приміщення (напівземлянки), про які йдеться вище", - зауважив Смирнов.

За його словами, подальші роботи на поселенні дадуть змогу археологам та історикам більш повно реконструювати стародавню історію рідного краю.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: