25 липня 2017, вівторок

Соцопитування показало, скільки українців готові продати свій голос на виборах - інфографіка

коментувати
Українці готові продати свій голос в середньому за 580 грн

Українці готові продати свій голос в середньому за 580 грн

30% українців готові взяти гроші від кандидатів у депутати чи мери. При цьому середня сума, за яку українці згідно продати свій голос - 580 грн.

Про це свідчать результати спільного дослідження, проведеного Центром політичних студій та аналітики і VoxUkraine.

При цьому 32% з тих, хто готовий взяти гроші від кандидатів, обов'язково проголосують саме за цього кандидата. Ще 39% заявили, що будуть самостійно вирішувати, за кого голосувати, незважаючи на отримані гроші, а 29% - що візьмуть гроші, але проголосують за іншого кандидата.

Дослідження також показало, що українці ведуться на непрямий підкуп, наприклад, ремонт лікарні або благоустрій вулиці за гроші кандидата. 40% опитаних готові проголосувати за кандидата, який пожертвує гроші лікарні, і 38% - за кандидата, який віддасть гроші на благоустрій вулиці.

Крім того, згідно з опитуванням, українці готові піти і на порушення виборчого законодавства. 18% з тих, хто погодився отримати гроші від кандидата, готові сфотографувати бюлетень, ще 28% готові зробити це за додаткову оплату. 7% українців готові за гроші винести бюлетень із виборчої дільниці, а 4% - проголосувати під чужим ім'ям.

Найбільше число тих, хто готовий продати свій голос, виявилося на півдні України, найменше - на Заході і в Центральній Україні. При цьому найдорожче оцінили свій голос жителі Західної України (близько 650 грн), а найдешевше – жителі півночі (близько 500 грн).

Дослідження проводилося шляхом анкетування 1205 респондентів у 12 областях України. Опитування проводилося після першого туру місцевих виборів.

Нагадаємо, раніше НВ повідомляло, що українці позитивно оцінили лише три з 17 реформ.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: