26 липня 2017, середа

Росія вивозить цінні експонати з кримських музеїв – нардеп

Народний депутат України Людмила Денисова заявила, що Росія вивозить цінні експонати з кримських музеїв
За словами Денисової, раніше вона оприлюднила інформацію про вивезення в російський Ермітаж колекцій з окупованого Криму, в тому числі з Херсонеса Таврійського, Судака, Центрального музею Тавриди в Сімферополі, повідомляє Крим.Реалії. Після цього, 22 жовтня, на сайті Херсонеса Таврійського і в російських ЗМІ з'явилося спростування цієї інформації,
коментувати
Експонати були вивезені з Херсонеса Таврійського, Судака, Центрального музею Тавриди в Сімферополі

Експонати були вивезені з Херсонеса Таврійського, Судака, Центрального музею Тавриди в Сімферополі

Народний депутат України Людмила Денисова заявила, що Росія вивозить цінні експонати з кримських музеїв.

За словами Денисової, раніше вона оприлюднила інформацію про вивезення в російський Ермітаж колекцій з окупованого Криму, в тому числі з Херсонеса Таврійського, Судака, Центрального музею Тавриди в Сімферополі, повідомляє Крим.Реалії.

Після цього, 22 жовтня, на сайті Херсонеса Таврійського і в російських ЗМІ з'явилося спростування цієї інформації, однак сам Ермітаж анонсував виставку з кримськими експонатами.

"Хочу проінформувати всіх присутніх, що при цьому було анонсовано проведення виставки в Ермітажі "На землі грифона. Антична археологія Ермітажу в Криму" з 24 жовтня 2015 року до 24 січня 2016 року, яка включає предмети з колекції Східно-Кримського історико-культурного музею-заповідника. Ця інформація і зараз розміщена на сайті Ермітажу", – заявила Денисова.

Вона підкреслила, що немає заперечень проти співпраці у розкопках пам'яток Херсонеса, спільного створення Візантійської експозиції, спільних досліджень. Однак озвучена інформація говорить не просто про співпрацю, а підтверджує факт вивезення цінних експонатів з Криму.

Також особливе занепокоєння, за словами Людмили Денісової, викликає інцидент, який стався в ніч з 16 на 17 листопада цього року в Судаку, де, за інформацією ЗМІ, обрушилася частина стародавньої вежі Генуезької фортеці.

"Наша країна жорстко засуджує варварське захоплення і розграбування Російською Федерацією культурних, матеріальних і духовних, історичних цінностей України", – підкреслила нардеп.

Раніше Україна відреагувала на присвоєння Росією кримських пам'яток культури.

Нагадаємо, влада Російської Федерації віднесла більше 220 об'єктів на території анексованого Криму і Севастополя до культурних об'єктів федерального значення.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: