19 листопада 2017, неділя

Росія використовує Україну в якості сурогата - Снайдер

коментувати
Снайдер:

Снайдер: "Дискусія про ідентичність - це відволікання від прийняття складних рішень"

На сьогоднішній день Росія ідеологічно використовує Україну у якості сурогата для власного самоствердження, переконаний професор історії Єльського університету Тімоті Снайдер.

"Росія зараз використовує Україну у якості сурогата. Таким чином вона відповідає на питання, чим насправді є сама Росія. Вона каже, що такого поняття, як Україна, немає. Але сказати, що когось не існує - недостатньо для того, щоб говорити про те, ким я є насправді. Якщо я скажу, що такого поняття, як Канада, не існує, бо канадці, наприклад, розмовляють нашою мовою? Це, звичайно, провокаційна заява, але вона не дає відповіді на те, ким насправді є американці. Тому, коли Росія каже, що Україна - це міф, побудований Заходом, вона не відповідає на запитання: "А ким і чим взагалі є сама Росія?". Така поведінка - лише удавання, що ви маєте відповідь", - заявив Снайдер в інтерв'ю Радіо Свобода.

За словами експерта, наприклад, це виражається в тому, що російські ЗМІ фактично не говорять про внутрішні проблеми самої Росії. "Там йдеться про Захід з його проблемами, про український конфлікт як частину боротьби між США і Росією. Таким чином вона робить себе більш значимою. Вона використовує весь світ як ширму, за якою хоче сховати себе і свої проблеми", - говорить професор.

При цьому Снайдер зазначив, що по суті й Україна, й Росія є рівною мірою новими націями. "Вони шукають свого самовизначення. Бо Росія дотепер ніколи не була окремою державою. Вона була частиною Радянського Союзу, а до того - Російською імперією, яка була багатонаціональною, де більшість народу, особливо еліта, не була росіянами. Історія незалежної України та історія незалежної Росії - це дві дуже нові історії, які формуються поруч одна з одною і, звичайно, так чи інакше впливають одна на одну", - заявив він.

Як каже американський професор, що Росія певною мірою "згодувала" вам питання ідентичності під час вторгнення в Україну", при цьому саме питання вже не так важливий для українців. "Взагалі, питання ідентичності - це те, про що насправді хотіли б говорити росіяни, знову і знову запитуючи вас про те, хто ви насправді. Але це не так важливо, набагато важливішим є те, що ви робите. Ідентичність - це певного роду пастка. Ви самі знаєте, хто ви. Дискусія про ідентичність - це відволікання від прийняття складних рішень. Це мене дещо турбує - ви можете у кінцевому підсумку занадто багато говорити про декомунізацію та про історію у той час, коли насправді потрібно реформувати країну", - підсумував Снайдер.

НВ

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: