19 вересня 2017, вівторок

Мусульман у Криму запрошують на "профілактичні бесіди" у ФСБ – правозахисники

коментувати
Празащитники вважають, що ФСБ втручається у відправлення релігійних і культових обрядів, що порушує свободу совісті і релігії
Фото: joinfo.ua

Празащитники вважають, що ФСБ втручається у відправлення релігійних і культових обрядів, що порушує свободу совісті і релігії

Російська влада Криму і ФСБ втручаються у діяльність мусульманських релігійних громад і запрошують членів мусульманських громад на "профілактичні бесіди" у ФСБ.

"Співробітники ФСБ, за словами очевидців, повідомили, що члени мусульманської громади повинні будуть пройти "профілактичні бесіди" у ФСБ Росії", – йдеться в огляді ситуації з правами людини в Криму за липень – серпень 2015 року, підготовленому Кримською правозахисною групою, передає Крим. Реалії.

Правозахисники розповіли, що 14 серпня в мечеть селища Ай-Василь в Ялті прибули співробітники ФСБ Росії щоб встановити камери відеоспостереження для протидії тероризму.

"Установка відеозйомки не була ініціативою місцевої громади, а була ініціативою органів ФСБ. Законною підставою такого втручання з боку ФСБ є певна кримінальна справа стосовно конкретних осіб, але їх статус повинен бути визначений постановою слідчого (в якості підозрюваних), або рішення питання про заборону діяльності релігійної організації у зв'язку з здійсненням забороненої діяльності, визначеної законом. Однак жодної з цих підстав співробітники не пред'явили, а послалися лише на усне пояснення", – йдеться в огляді.

"Таким чином, це відеоспостереження в мечеті є втручанням органів влади і ФСБ у відправлення релігійних і культових обрядів, що порушує свободу совісті та релігії", – підкреслили в Кримській польовий місії з прав людини.

Раніше Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров заявив, що в даний час кримські татари в Криму змушені переживати новий варіант геноциду". Його виконавцем є "талановита спадкоємиця СРСР – путінська Росія".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: