23 вересня 2017, субота

Моніторингова місія в Донбасі збільшитися до 1300 осіб – Хуг

коментувати
Місія ОБСЄ проводить моніторинг ситуації на Донбасі

Місія ОБСЄ проводить моніторинг ситуації на Донбасі

Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ на Донбасі до кінця березня 2016 року буде розширено до 1300 осіб.

Про це повідомив заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг в інтерв'ю виданню DW у середу.

Склад місії до кінця березня 2016 року буде розширено до 1300 осіб, із них 800 спостерігачів працюватимуть на сході України.

Хуг сподівається, що постійна рада ОБСЄ зуміє досягти консенсусу і продовжити роботу місії і після 31 березня наступного року.

Заступник голови місії ОБСЄ зазначає, що нерідко доступ до баз постійного патрулювання ускладнений або неможливий з обох сторін. Іноді це пояснюється тим, що безпеку спостерігачів не може бути гарантовано. Проте, за його словами, трапляється, що причини відмови не мають пояснення.

Також, за його словами, ускладнений і контроль російсько-українського кордону на ділянках, не підконтрольних владі України. Зокрема, самопроголошена "ЛНР" систематично відмовляє спостерігачам ОБСЄ в поїздках на контрольовану нею ділянку кордону.

Хуг також повідомив, що гуманітарна ситуація, особливо уздовж так званої зони розмежування, залишається, за оцінками спостерігачів, критичною. У багатьох районах немає газу, води та світла. Не працюють багато шкіл і дитячі садки. Складна ситуація з медичним обслуговуванням.

"Ми побували в госпіталі в Дебальцевому. Там немає препаратів для анестезії, тобто в госпіталі неможливо здійснювати операції", - зазначив Хуг.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні проводить моніторинг та звітує про ситуацію з дотримання прав людини та гуманітарну ситуацію по всій території України.

СММ була утворена 21 березня 2014 року на запрошення уряду України, на підставі консенсусного рішення 57 країн-учасниць ОБСЄ, у складі 100 осіб строком на 6 місяців. Влітку 2014 року, після загострення конфліктів на Донбасі, чисельність місії було збільшено до 500 осіб, а мандат продовжений до 31 березня 2016 року.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: