21 серпня 2017, понеділок

Міносвіти розвіяло страхи школярів з приводу обов’язкових іспитів з іноземної мови

коментувати
Чиновники запевняють, що нові іспити в 2016 році не стануть перешкодою для вступу
Фото з сайту Міністерства освіти

Чиновники запевняють, що нові іспити в 2016 році не стануть перешкодою для вступу

У 2016 році практика загальнообов’язкових іспитів у форматі Зовнішнє незалежне оцінювання + Державна підсумкова атестація буде розширена, повідомили НВ в Міністерстві освіти.

Так, всі учні-випускники 11 класу складатимуть об’єднаний тест уже з трьох предметів - української мови та літератури, іноземної мови та математики або історії (на вибір).

Чиновники пояснюють, що ДПА - це державна підсумкова атестація, або знайомі більшості з дитинства «випускні іспити», і раніше випускні іспити для 11 класу проводилися безпосередньо в школі та оцінювалися за 12-бальною шкалою.

ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) здавалося окремо, у формі тесту і окремо оцінювалося відповідними балами. В 2015 році був проведений експеримент - поєднання ДПА та ЗНО з української мови.

Пояснюючи переваги нової методики, в МОН кажуть, що така практика дала позитивні результати, оскільки дозволила учням зосередитися на підготовці саме до ЗНО, не витрачаючи час та зусилля ще й на складання випускного іспиту з української мови.

Окрім того, запевняють в Міносвіти, поєднання ЗНО та ДПА дало можливість більш об’єктивно оцінити знання випускників і виключити суб’єктивний фактор в оцінюванні.

"Обов’язкове складання ДПА у формі ЗНО з іноземної мови часто називають обов’язковим ЗНО з англійської, проте це не зовсім так - учні можуть складати іспит з тієї іноземної мови, яка в них у школі була основною іноземною", - йдеться в повідомленні.

Також чиновники спростовують інший міф-побоювання, пов’язаний з обов’язковим ДПА-ЗНО з іноземної мови - що такий тест буде обов’язковим для вступу до університетів і може завадити тим випускникам, в яких іноземна мова не викладалася належним чином у школі, стати студентами.

"Ці твердження не відповідають дійсності - шанси стати студентами у випускників 2016 року будуть такими ж самими, як і у випускників 2015 року. Результат ЗНО з іноземної мови матиме значення тільки для тих абітурієнтів, які обиратимуть відповідні університети та спеціальності, де знання іноземної мови є критично важливим і зазначене в правилах прийому - наприклад, при вступі на спеціальність англійська мова та література", - заявили в міністерстві.

Нагадаємо, в липні у СБУ повідомили про виявлення несанкціонованого втручання і змін посадовими особами Українського центру оцінювання якості освіти інформації в Реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: