17 листопада 2017, п'ятниця

КС намагається уникнути відводу семи суддів у справі про конституційність закону про люстрацію - представник Кабміну

коментувати
Голова КСУ заявив, що суд пройшов стадію відводів і самовідводів ще у квітні цього року
Фото: www.radiosvoboda.org

Голова КСУ заявив, що суд пройшов стадію відводів і самовідводів ще у квітні цього року

Клопотання про відвід семи суддів Конституційного суду України, які беруть участь у розгляді справи про конституційність окремих положень закону про очищення влади, перебуває у канцелярії КС, суд його не хоче розглядати.

Про це заявила представник Кабінету міністрів Тетяна Козаченко, передає Інтерфакс-Україна.

"Вони (судді) не повноважні... Якщо вони приймуть рішення у справі щодо конституційності окремих положень закону про люстрацію, то все одно це буде не уповноважений склад, якщо вони візьмуть відвід, то необхідно, щоб був зібраний кворум", - заявила Козаченко журналістам у п'ятницю, 23 жовтня, у перерві засідання КС.

"Такі документи (клопотання про відвід - ред.) були заявлені (вчора) усно, суд їх не взяв до уваги. Тому сьогодні до засідання вони були здані в канцелярію... Судді не хочуть його розглядати. Це максимально блокується. Головуючий каже, що це не має значення для справи і вимикає мікрофон, і це нонсенс", - сказала вона.

Як повідомляє Укрінформ, голова КСУ Юрій Баулін відмовився прийняти клопотання автора закону Єгора Соболєва про свій відвід.

Баулін заявив, що суд пройшов стадію відводів і самовідводів під час першого засідання ще у квітні цього року.

"Ми продовжуємо засідання і кожного разу піднімати це питання процесуально не можна. Подобається вам чи ні - це життя. Але поки що є 13 суддів у складі КСУ і ми вправі розглядати справу. Не буде суду - не буде розгляду справи", - зазначив Баулін.

У свою чергу, Соболєв наголосив у своєму виступі, що КСУ у нинішньому складі не може розглядати подання щодо конституційності закону про люстрацію, оскільки Баулін та інші 6 суддів голосували за скасування Конституції 2004 року, що призвело до узурпації влади екс-президентом Януковичем.

"Я сьогодні вранці із представником Кабінету Міністрів зареєстрував письмове клопотання про відвід і ви прекрасно знаєте, що коли розглядали це питання під час першого судового засідання, діяло інше законодавство, яке було змінене за цей час. Я хочу, щоб ви роз'яснили, коли суд розгляне клопотання", - зазначив Соболєв.

Баулін відповів, що письмове клопотання буде розглянуте сьогодні, коли він буде виступати як представник Верховної Ради.

Нагадаємо, у квітні після початку розгляду конституційності положень закону Про очищення влади, жоден із 14 суддів КС, які брали участь у слуханні, не заявив про самовідвід.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: