21 жовтня 2017, субота

Іноземні війська виключають можливість виборів в окупованій частині Донбасу - МЗС

коментувати
Вибори на окупованій території можна проводити тільки після її демілітаризації

Вибори на окупованій території можна проводити тільки після її демілітаризації

На частині території Донбасу, де сьогодні перебувають іноземні війська й іноземна техніка, проводити місцеві вибори неможливо, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"За всіма критеріями міжнародного права й за всіма критеріями, які у нас є, вибори на території, де присутні іноземні війська або іноземна техніка - вони за визначенням неможливі", - цитує Клімкіна Інтерфакс-Україна.

За словами міністра, вибори на окупованій території можна проводити тільки після її демілітаризації. "Без демілітаризації Донбасу ніякі вибори неможливі", - підкреслив він.

Клімкін зазначив, що спостерігачі ОБСЄ повинні отримати повний доступ до всієї території Донбасу та всієї протяжності українсько-російського кордону. "Саме Бюро з демократії та прав людини зробить попередній висновок про ситуацію з безпекою для проведення виборів. Якщо відповідної ситуації не буде, ні про які вибори мови йти не буде", - підкреслив Клімкін.

Також він розповів, що на переговорах в Парижі сторони домовлялися про скасування псевдовиборів на контрольованих бойовиками територіях. "Гра з перенесенням - я вже не буду коментувати дати - це, звичайно, брудна гра", - додав міністр.

"На сьогоднішній день нашим абсолютним пріоритетом є перше - узгодження умов, при яких повинні відбутися вибори, а друге - виборчих модальностей: яким чином врахувати особливості цих виборів, зокрема, щодо забезпечення голосування й виборність для тимчасово переміщених осіб", - підсумував Він.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: