26 липня 2017, середа

Дві третини українців стикалися з корупцією у минулому році - опитування

Українці вважають корупцію у повсякденному житті однієї з головних проблем для країни (94,4%), свідчать дані дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) спільно з Lake Research Partners і Каракоюн Стретеджі
Згідно з результатами опитування, з проявами корупції в 2015 році стикалися майже 2/3 респондентів, кожен п'ятий з яких - практично щомісяця, передає Інтерфакс-Україна. У той же час 85,5% дорослого населення країни оцінює загальний рівень корумпованості суспільства "вище середнього", а лише 1,8% опитаних вважають корупцію мало поширеною або зовсім
коментувати
Лише 1,8% опитаних вважають корупцію мало поширеною
Фото: Chris Potter / Flickr

Лише 1,8% опитаних вважають корупцію мало поширеною

Українці вважають корупцію у повсякденному житті однієї з головних проблем для країни (94,4%), свідчать дані дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) спільно з Lake Research Partners і Каракоюн Стретеджі.

Згідно з результатами опитування, з проявами корупції в 2015 році стикалися майже 2/3 респондентів, кожен п'ятий з яких - практично щомісяця, передає Інтерфакс-Україна.

У той же час 85,5% дорослого населення країни оцінює загальний рівень корумпованості суспільства "вище середнього", а лише 1,8% опитаних вважають корупцію мало поширеною або зовсім відсутньою.

40,7% опитаних вважають корумпованими всі основні сфери й інститути. Найбільш корумпованими українці назвали Державтоінспекцію і суди (66,0% респондентів), міліцію (без ДАІ), прокуратури і медичну систему, сектор державного управління.

При цьому відповідальність за боротьбу з корупцією українці покладають на президента (60,6%), Верховну Раду (41,7%) та Кабінет міністрів (37,7%). Реальні зусилля по боротьбі з корупцією з боку цих органів відзначають лише 14%.

Найбільше прагнення боротьби з корупцією громадянам демонструють місцева влада (13,2%) і президент (12,3%). Серед органів влади найбільш помітною для громадян була антикорупційна діяльність громадського об'єднання Люстраційний комітет (чули про деякі заходи 32% опитаних) і президента (32%). При цьому найбільш ефективною є антикорупційна діяльність ЗМІ (27%) і громадських організацій (28%).

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: