18 грудня 2017, понеділок

Аваков повідомив, коли почнуть оформляти пластикові паспорти

коментувати
Новий паспорт оформлятимуть за 10 днів
Зразок паспорта

Новий паспорт оформлятимуть за 10 днів

Тестування системи видачі паспортів нового зразка почнеться з першого робочого дня нового року, а оформлення посвідчень для громадян стане можливим починаючи з 11 січня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"З 1 січня 2016 року Міграційна служба (МВС України) починає процес запровадження принципово нових посвідчень особи - пластикових карт з безконтактним електронним носієм, які замінять діючий сьогодні паспорт у вигляді книжки", - написав Аваков у своєму Facebook.

Міністр зазначив, що термін оформлення нового документа буде таким же, як і старого - 10 робочих днів. Заміна паспорта буде добровільною, нинішні паспорти будуть дійсні протягом п'яти років.

"Всі державні інститути з нового року будуть приймати в якості документа, що засвідчує особу обидва види документів - і книжки, і картки. Однак, активним громадянам, які хочуть користуватися сучасними технологіями і мати доступ до нових видів державного сервісу, варто подумати про отримання "електронного ключа до держпослуг", яким з часом стане новий паспорт", - зазначив Аваков.

Глава МВС повідомив, що отримати паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм можна у відділенні ДМС за місцем проживання в перший раз і в будь-якому відділенні при наступних зверненнях. "Фотографію попередньо робити не треба - заявника сфотографує співробітник ДМС при оформленні. При втраті або псуванні карти - алгоритм дій як і при втраті паспорта старого зразка", - додав він.

За словами Авакова, для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології. У випадку його крадіжки або втрати, скористатися ним буде набагато складніше, оскільки зчитування інформації буде здійснюватися єдиною комп'ютерною системою.

"На чіпі картки можуть бути вказані біометричні дані власника - відбитки пальців і підпис. Але від цієї опції можна відмовитися - в цьому випадку на самій картці буде зроблена спеціальна позначка. Дані про національність, приналежність до якої-небудь релігії і місце проживання ID-посвідчення не містить", - підсумував Аваков.

 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: