26 червня 2017, понеділок

Асоціація з ЄС позбавляє український автопром перспектив - Перша шпальта

коментувати
Експерти оцінили втрати українського автопрому від Асоціації з ЄС

Експерти оцінили втрати українського автопрому від Асоціації з ЄС

Існуюча угода про Асоціацію з ЄС позбавляє українську автомобільну галузь перспектив для розвитку, про це заявляють не тільки представники автопрому, але й ті, хто, здавалося б, повинні аплодувати безмитній торгівлі з Євросоюзом, - автодилери, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ), на каналі UA: Перший, партнером якої виступає НВ.

"Ми підписали угоду про асоціацію з ЄС у вкрай невигідному для України вигляді. Потрібно переграти умови, тоді будуть приходити інвестори", - вважає генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

За його словами, внутрішній ринок країни дуже малий для того, щоб інвестори були зацікавлені у вкладанні коштів для створення нових автомобільних підприємств. Інвестиції можуть прийти тільки в тому випадку, якщо ми будемо експортувати.

При цьому для експорту в нинішній ситуації у нас залишається тільки Росія і СНД, які з політичних причин не можуть розглядатися як вигідні ринки. А в ЄС, навіть незважаючи на скасування ввізного мита експортувати автомобілі з України неможливо. "Існують нетарифні методи регулювання. Технічні регламенти там такі, що виконати їх для вітчизняних підприємств практично неможливо",- говорить Олег Боярин, голова наглядової ради Єврокару (український виробник автомобілів Skoda).

Ну і нарешті скасування мита для ЄС буде грати на руку імпортерам застарілих автомобілів. "У ЄС утримувати транспортні засоби, що не відповідають екологічним стандартам, невигідно. Податок може сягати до 3 тисяч євро на рік", - говорить Назаренко. Тому значна їх частина може з'явитися в Україні, що посилить і без того катастрофічну ситуацію як для автодилерів, так і автовиробників. Слід зазначити, що ввезення транспортних засобів старше 5 років в Україну планується заборонити.

За перше півріччя цього року в країні було продано всього 17,6 тис нових автомобілів. Для порівняння за аналогічний період минулого року - 106,9 тис. Виробництво впало більш ніж у вісім разів - до 3,1 тис.

Угода про Асоціацію між Україною та ЄС набуває чинності з 1 січня 2016 року.

Також у програмі йдеться про те, яку оцінку діям уряду Арсенія Яценюка дає екс-прем'єр-міністр Болгарії Іван Костов. Він, як і український прем'єр, називає себе "політичним камікадзе", бо втратив популярність заради проведення реформ.

Завершує програму аналіз висловлювань українських чиновників від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.


ВІДЕО


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: