22 серпня 2017, вівторок

Вітамін росту. За рік на орбіті 52-річний астронавт виріс на 5 см

коментувати
При меншому впливі гравітації хребет астронавта Скотта Келлі подовжився, але збільшення у зрості є тимчасовим.

При меншому впливі гравітації хребет астронавта Скотта Келлі подовжився, але збільшення у зрості є тимчасовим.

Американський астронавт Скотт Келлі повернувся на Землю після 340 днів на борту МКС. Перебування в умовах мікрогравітації вплинуло на його зріст – він виріс на 5 сантиметрів.

Скотта Келлі і Михайла Корнієнка відправили на Міжнародну космічну станцію майже на рік з метою з'ясувати, як таке тривале перебування в космосі вплине на них. Перші результати довгої поїздки вже отримані . Келлі повернувся додому вище, ніж був до відправки на МКС.

Збільшення зросту пов'язують з тим, що хребет астронавта подовжився при меншому впливі гравітації. Даний ефект є тимчасовим. Протягом кількох місяців зріст Келлі повернеться в норму.

Вчені продовжать обстеження Келлі, щоб дізнатися більше про зміни, які сталися з ним за рік у космосі. Результати порівняють з показниками Марка Келлі – колишнього астронавта і брата-близнюка Скотта, за станом якого велося спостереження, поки його родич перебував на МКС.

Скотт Келлі і Михайло Корнієнко були відправлені на МКС 27 березня 2015, а повернулися 1 березня 2016 року. Келлі вже дістався до рідних США і поділився у Twitter радістю від повернення додому.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: