22 серпня 2017, вівторок

Вгадай емоцію: машини навчилися розуміти почуття краще, ніж люди

коментувати
Програма, розроблена аспірантами з Нью-Йорка, змогла краще людей розпізнати емоції по серії аудіозаписів.
Mindaugas Danys via Flickr

Програма, розроблена аспірантами з Нью-Йорка, змогла краще людей розпізнати емоції по серії аудіозаписів.

Тріумф штучного інтелекту стає все ближче. В цей раз епоху розумних машин наблизили аспіранти Рочестерського університету в Нью-Йорку На Ян і Емре Ескімец. Вони розробили програму, здатну розпізнавати емоції людини по голосу більш точно, ніж це роблять люди.

Проаналізувавши 700 аудіозаписів, творіння нью-йоркських аспірантів зуміло в 72% випадків вірно вгадати емоційний окрас відтвореної мови. Група з 138 учасників проекту Mechanical Turk, завданням якого є об'єднання інтелектуальних ресурсів людей для вирішення завдань, непосильних для комп'ютерів, впоралася гірше. У середньому вони вірно вгадували в 60% випадків. Програма також точніше визначала записи, за якими їй було важко дати чітку відповідь. Коли їй дозволили пропускати їх, результат покращився до 85%.

Розробка вже привернула увагу. Психолог Рочестерського університету Меліса Стердж-Еппл планує використовувати програму, щоб зрозуміти, які емоції відчувають батьки при спілкуванні з дітьми, і як вони впливають на розвиток дитини. Поки вона вивчає сімейні бесіди в лабораторії, але з часом, якщо програма доведе свою ефективність, дослідження продовжаться в домашніх умовах.

Ані Ненкова, комп'ютерний учений з Пенсільванського університету, не здивована результатами, які продемонструвала розробка Ян і Эскимец. За її словами, люди не так добре розпізнають емоції тільки по голосу. Для більш точної оцінки почуттів потрібно як аудіо, так і візуальна інформація.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: