24 серпня 2017, четвер

Вчені заявили, що ми майже напевно не унікальні у всесвіті

коментувати
Американські астрономи відповіли на питання, наскільки великі шанси, що розумне життя еволюціонувало тільки на Землі і ніде більше за 13,8 мільярдів років історії всесвіту.

Американські астрономи відповіли на питання, наскільки великі шанси, що розумне життя еволюціонувало тільки на Землі і ніде більше за 13,8 мільярдів років історії всесвіту.

Дует американських астрономів порахував, наскільки велика ймовірність того, що людство є єдиною з розвинених цивілізацій, що коли-небудь існували у всесвіті. Вони отримали цифру 1 до 10 мільярдів трильйонів.

"Уявіть це так. До отриманого нами результату, ви б вважалися песимістом, якби допустили, що ймовірність еволюції цивілізації на планеті, що придатна для життя, становить, припустімо 1 до трильйона, - розповідає астроном з Рочестерського університету Адам Франк, який проводив дослідження. – Однак навіть один шанс на трильйон означає, що подія, яка відбулася на Землі з людством, насправді відбулася приблизно 10 мільярдів разів у космічній історії".

Франк і його колега Вудрафф Салліван з Вашингтонського університету в своїй роботі підкреслюють, що в осяжній частині всесвіту існує 20 мільярдів трильйонів зірок, а історія всесвіту налічує 13,8 мільярдів років.

Франк і Салліван керувалися даними про экзопланети, отримані космічним телескопом Kepler і використовували рівняння Дрейка, сформульоване астрофізиком Френком Дрейком в 60-х роках минулого століття. Однак вони внесли ряд змін в рівняння.

Спочатку воно включало в себе 7 параметрів, але вони звели його до 3: кількості технологічно розвинених видів, що сформувалися за історію всесвіту, кількості планет, придатних для життя у відомій ділянці всесвіту і ймовірності появи технологічно розвинених видів на одній з цих планет.

"З фундаментальної точки зору питання звучить так: "чи відбувалося це коли-небудь раніше", - сказав Франк. – Ми вперше змогли дати емпіричну відповідь на нього, і просто приголомшливо, що наш час і місце були не єдиними в історії, коли виникла розвинена цивілізація".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: