26 липня 2017, середа

Вчені з'ясували, що люди хворіли на рак ще 1,7 мільйона років тому

Вченим стало відомо про найдавніший з відомих випадків захворювання на рак. Це стало можливо завдяки кістці, що належала предку сучасної людини, яка була знайдена у Південній Африці
За оцінками дослідників, володар кістки жив приблизно 1,6-1,8 мільйона років тому. У ній були виявлені ознаки остеогенної саркоми. Автори відкриття описали його в статті, опублікованій в журналі South African Journal of Science. У ній дослідники стверджують, що хоч сучасний спосіб життя людини викликав збільшення кількості випадків захворювання на
коментувати
Вважається, що перший випадок захворювання на рак був описаний в 2600 році до н. е., але вчені знайшли докази більш раннього випадку.
Steve Davis via Flickr

Вважається, що перший випадок захворювання на рак був описаний в 2600 році до н. е., але вчені знайшли докази більш раннього випадку.

Вченим стало відомо про найдавніший з відомих випадків захворювання на рак. Це стало можливо завдяки кістці, що належала предку сучасної людини, яка була знайдена у Південній Африці.

За оцінками дослідників, володар кістки жив приблизно 1,6-1,8 мільйона років тому. У ній були виявлені ознаки остеогенної саркоми.

Автори відкриття описали його в статті, опублікованій в журналі South African Journal of Science. У ній дослідники стверджують, що хоч сучасний спосіб життя людини викликав збільшення кількості випадків захворювання на рак, витоки хвороби полягають в глибокому минулому.

"Ви можете дотримуватися палео дієти, можете жити в чистому середовищі, але це давня хвороба, і вона ховається в нас незалежно від того, що ми з собою робимо", - говорить один з авторів дослідження Едвард Одес з Університету Вітватерсранда.

Одес і його колеги вважають, що в кістці, знайденій в Південній Африці, ховаються свідоцтва першого з відомих випадків захворювання на рак. Раніше вчені знаходили стародавні кістки з ознаками доброякісних пухлин. Останки з подібними утвореннями були знайдені в Південно-Африканській республіці та Хорватії. У першому випадку їх вік становив 1,98 мільйона років, а у другому – 120 тисяч.

На сьогоднішній день терміни появи раку є предметом дискусії. Вважається, що одна з перших згадок хвороби міститься в записах єгипетського лікаря на ім'я Імхотеп, який жив приблизно в 2600 році до н. е. Однак перші точні описи пухлин почали з'являтися орієнтовно в кінці 18 століття.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: