26 липня 2017, середа

Вчені спрогнозували збільшення тривалості доби на Землі

Геофізики з США, Канади та Франції спрогнозували збільшення тривалості земних діб
Проведені геофізиками розрахунки показують, що протягом XXI століття кожен день земні добу будуть збільшуватися мінімум на п'ять мілісекунд, а вісь обертання Землі з Північного полюса за найближчі 100 років зміститься на 1 сантиметр, повідомляє The Guardian. Читайте також: Науковці заговорили про революцію в датуванні виникнення земного життя
коментувати
До своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши темпи танення льодовиків на Землі

До своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши темпи танення льодовиків на Землі

Геофізики з США, Канади та Франції спрогнозували збільшення тривалості земних діб.

Проведені геофізиками розрахунки показують, що протягом XXI століття кожен день земні добу будуть збільшуватися мінімум на п'ять мілісекунд, а вісь обертання Землі з Північного полюса за найближчі 100 років зміститься на 1 сантиметр, повідомляє The Guardian.

До своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши темпи танення льодовиків на Землі. Це повинно привести до перерозподілу матерії з північних регіонів до екватора, у результаті чого обертання планети навколо своєї осі сповільниться.

У своїй роботі геофізики уточнили проведене в 2002 році океанографом Вальтером Манком дослідження, присвячене впливу танення льодовиків, викликаного глобальним потеплінням, на обертання Землі і нахил її осі.

Раніше в океан почав сповзати гігантський шматок величезного льодовика, розташованого на заході Гренландії, що здатний підняти рівень світового океану на півметра.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: