23 серпня 2017, середа

У США "розумні" ліхтарі сприятимуть боротьбі з вуличною злочинністю

коментувати
Американські розумні ліхтарі сприятимуть боротьбі з вуличною злочинністю
Ілюстрація: GE Lighting

Американські розумні ліхтарі сприятимуть боротьбі з вуличною злочинністю

Американські компанії GE Lighting і SST мають намір розробити вуличні ліхтарі, які допоможуть правоохоронцям боротися зі злочинцями, передає N+1.

Зокрема, "розумне" вуличне освітлення зможе визначити на тлі звичайного міського шуму звуки перестрілки, розраховувати приблизну відстань до місця ведення стрільби, а також передавати ці дані патрульним машинам і до служби порятунку 911.

Крім того, в ліхтарі планується вбудувати вдосконалену технологію ShotSpotter, яку використовують військові для визначення напрямку і дальності вогню противника. Ця система складається з декількох високочутливих мікрофонів і спеціального програмного забезпечення, яке виконує розрахунки на основі отриманої акустичної інформації.

При цьому, система нібито здатна відрізняти хлопки феєрверків або глушників автомобілів від вогнепального пострілу.

Відзначається, що в американських містах вже застосовують так звані розумні ліхтарі, проте вони не мають функції визначення вогнепальної стрільби, їх головна функція полягає у зборі погодних даних та визначенні кількості вільних місць на парковках.

За оцінкою американських компаній, нова технологія дозволить значно знизити кількість вуличних злочинів, а також допоможе визначити помилковий виклик від правдивого. Сьогодні в службу 911 надходять повідомлення тільки про один правдивий випадок стрільби з десяти, причому навіть коли така інформація надходить на пульт оператора, вона вже застаріває.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: