24 липня 2017, понеділок

У Німеччині успішно випробуваний термоядерний реактор Wendelstein 7-X

коментувати
Перші випробування термоядерного реактора типу стелларатор Wendelstein 7-X пройшли успішно, але попереду його чекають нові.

Перші випробування термоядерного реактора типу стелларатор Wendelstein 7-X пройшли успішно, але попереду його чекають нові.

В ході випробувань вчені з Інституту фізики плазми імені Макса Планка отримали гелієву плазму і змогли утримати її в рівновазі протягом 0,1 секунди.

Для цього вони нагріли один міліграм газоподібного гелію приблизно до мільйона градусів Цельсія. Гелій був обраний для випробувань, тому що його легше перевести в стан плазми, ніж водень. Вчені планують в майбутньому приступити до випробувань з воднем, а також збільшити час утримання плазми: спершу до 10 секунд, а потім і до 30 хвилин, повідомляє N+1.

Wendelstein 7-X є найбільшим у світі термоядерним реактором типу стелларатор. Даний тип реактора був винайдений в 1951-му році фізиком США Лайманом Спітцером. Назва походить від латинського слова stella, тобто "зірка". Це вказує на те, що всередині реактора відбуваються процеси, схожі з тими, що протікають всередині зірок.

Нові випробування реактора (вже з водневою плазмою) пройдуть в січні наступного року. Wendelstein 7-X не стане промисловим термоядерним реактором. Однак, якщо він добре покаже себе в ході випробувань, це доведе можливість використання реакторів цього типу для отримання енергії.

Німеччина схвалила будівництво Wendelstein 7-X в 1993-му році. Реактор був побудований в 2014-м. На реалізацію проекту пішло близько 1 мільярда євро і 1,1 мільйона людино-годин.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: