21 серпня 2017, понеділок

Робота вбиває. Вчені довели, що трудоголізм веде до ранньої смерті

коментувати
Медики попереджають про небезпеку роботи
Фото: pixabay.com

Медики попереджають про небезпеку роботи

Медики з США знайшли зв'язок між напруженою роботою і підвищенням рівня смертності.

Невміння контролювати свій робочий час і стресова робота помітно скорочують тривалість життя. Такі дані отримали американські медики з університету Індіани. Дослідження показників смертності проводилося з 2008 по 2015, і лише в жовтні 2016 року було опубліковано в журналі Personnel Psychology.

"Результати нашої роботи показують, що стресова робота викликає яскраво виражені негативні наслідки для здоров'я людини, особливо в комбінації з невеликою свободою волі в прийнятті рішень", - говорить Ерік Гонсалес-Муле з університету Індіани.

Вчені використовували довгострокове - протягом семи років - спостереження за 2363 жителями штату Вісконсін, які не виходили на пенсію і продовжували працювати після досягнення 60 років.

Як показали спостереження, вимоглива і важка робота, а також переробки, дійсно вбивають — наприклад, поєднання відповідальної роботи і досить високої свободи дій підвищувало шанси смерті на 15,4%, а комбінація важкої роботи і відсутність свободи дій — на 34%.

Крім того, вчені випадково виявили значущі відмінності в індексі маси тіла у трудоголіків і "звичайних людей". Що цікаво, число смертей помітно відрізнялося для різних типів роботи — найчастіше помирали люди, зайняті важкою працею в промисловості, а найрідше — працівники сільського господарства.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: