26 липня 2017, середа

Норвезькі вчені навчили коней розуміти мову символів

Вчені з Норвегії заявили, що змогли натренувати коней спілкуватися з людьми, вказуючи мордою в прості символи на дошці.
Нова робота Сесілії Мейдель і її колег з Норвезького ветеринарного інституту показала, що коні здатні зв'язати абстрактний символ з тим чи іншим реальним ефектом. Цей навик вважається доступним лише для невеликого числа тварин, таких як дельфіни, примати або папуги, пише Science Alert. Кожного коня професійний дресирувальник послідовно висував три
коментувати
Коней навчили розуміти мову символів
Фото: pixabay.com

Коней навчили розуміти мову символів

Вчені з Норвегії заявили, що змогли натренувати коней спілкуватися з людьми, вказуючи мордою в прості символи на дошці..

Нова робота Сесілії Мейдель і її колег з Норвезького ветеринарного інституту показала, що коні здатні зв'язати абстрактний символ з тим чи іншим реальним ефектом. Цей навик вважається доступним лише для невеликого числа тварин, таких як дельфіни, примати або папуги, пише Science Alert.

Кожного коня професійний дресирувальник послідовно висував три великі квадратні картки з контрастними символами — вертикальною рисою, горизонтальною і чисту, без малюнка. Перший варіант відповідав команді "Зніміть з мене попону", другий — "Одягніть на мене попону", третій — "Залиште як є", і ефект від кожної картки демонструвався тваринам.


.jpg
.jpg


Потім коней навчили робити правильний вибір між трьома картками відразу: вони отримували морквину лише в тому випадку, якщо вказували на символ, що не протирічив наявності або відсутності на них попони в даний момент. У середньому через 10 днів коні почали успішно пов'язувати картки з відповідними діями, а на 14-й день цього навчилися всі тварини.

"Я думаю, що наше дослідження додає даних про когнітивних здібностях коней - про те, як коні здатні вчитися і як вони думають", - сказала провідний дослідник Сесілія Мейдель з Норвезького ветеринарного інституту.

"Коні часто вважаються не дуже розумними, але це дослідження показує, що використовуючи правильні методи можна дійсно навчити їх спілкуватися і висловлювати свою думку, і вони можуть приймати рішення, які здаються нам цілком розумними", - додала вона.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: