24 серпня 2017, четвер

Гокінг знайшов у чорних дірах прохід в інші всесвіти

коментувати
Він запропонував переосмислити один з принципів квантової механіки
Фото: Håkan Lindgren via kth.se

Він запропонував переосмислити один з принципів квантової механіки

Інформація, яка потрапила у чорну діру, не зникає безслідно, потрапляючи в альтернативні світи, припустив фізик і популяризатор науки Стівен Гокінг на конференції з випромінювання Гокінга в Стокгольмі.

Відео з промовою фізика, а також її резюме наводяться на сайті Королівського технологічного інституту.

Автор опублікованої 10-мільйонним накладом Короткої історії часу припустив, що чорні діри перетворюють дані на двомірну голограму, стиснену в хаотичному вигляді. Сама інформація при цьому не проникає всередину чорної діри, залишаючись на її краю, горизонті подій, у вигляді "супертрансляцій".

"Ідея в тому, що супертрансляції - це голограми вхідних частинок. Отже, вони містять інформацію, яка інакше була б втрачена", - пояснив фізик.

Нинішні принципи квантової механіки твердять, що інформація не може повністю зникнути навіть в чорній дірі; водночас, якщо інформація потрапила в чорну діру, повернути її неможливо, а значить, можна вважати її безповоротно загубленою. Припущення Гокінга суперечить їм, кажучи про можливості інформації "вибратися".

Він також пояснив, що інформація не знищується безповоротно, проте у наш Всесвіт у первісному вигляді вже не повернеться, зате може потрапити кудись ще.

"Існування альтернативних теорій чорних дір припускає, що це може бути можливо. Діра повинна бути великою, але якщо вона обертається, в ній може бути перехід в іншу всесвіт. Але повернутися назад у наш всесвіт ви вже не зможете", - зазначив він.

Тому, зазначив Гокінг, він не хотів би полетіти в космос. Фізик не забув пожартувати:

"Якщо ви відчуваєте, що потрапили в чорну діру, не здавайтеся. Вихід є".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: