22 серпня 2017, вівторок

Дослідження показали, що жива музика – ідеальна зброя для боротьби зі стресом

коментувати
Жива музика сприяє зниженню рівня гормонів стресу незалежно від віку або музичного досвіду.

Жива музика сприяє зниженню рівня гормонів стресу незалежно від віку або музичного досвіду.

Вчені з Імперського коледжу Лондона з'ясували, що прослуховування живої музики на концертах сприяє зниженню рівня кортизолу – гормону стресу.

В рамках свого дослідження вчені зібрали 117 учасників. Для них було влаштовано два концерти композитора Еріка Уітакра, який спеціалізується на хоровій та оркестровій музиці. Дослідники заміряли рівень гормонів стресу до концертів, а також через 60 хвилин після. Концерти були однакові як за тривалістю, так і за репертуаром.

У результаті вчені виявили, що прослуховування живої музики вплинуло на зниження рівня кортизолу. При цьому такий ефект виявився однаковий для всіх учасників дослідження.

"Слід зауважити, що дані біологічні зміни відбувалися незалежно від віку, музичного досвіду або знання музики, що виконувалася, - відзначають дослідники. – Можна припустити, що це універсальна реакція на концерт для всіх слухачів".

Кортизол – гормон, який виробляється в стресових ситуаціях. Він може надавати благотворний вплив, роблячи людину більш зібраною і продуктивною. В той же час його пов'язують з підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань і діабету.

Слід зазначити, що дослідження проводилося в рамках досить невеликої групи. Крім того, для нього був обраний лише один музичний стиль. Вчені визнають, що для підтвердження зв'язку між прослуховуванням живої музики і зниженням рівня гормонів стресу потрібні подальші дослідження.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: