20 серпня 2017, неділя

Астронавт МКС опублікував фотографію, яка доводить небезпеку космічного сміття

коментувати
За десятиліття навколо Землі скупчилося близько півмільйона об'єктів, що класифікуються як космічне сміття.
ESA/NASA

За десятиліття навколо Землі скупчилося близько півмільйона об'єктів, що класифікуються як космічне сміття.

Британський астронавт Тім Пік сфотографував тріщину, яка з'явилася в ілюмінаторі модуля МКС Cupola. Вона виникла після попадання в нього крихітного шматочка космічного сміття.

Діаметр тріщини становить 7 мм. Європейське космічне агентство (ESA) вважає , що вона виникла в результаті попадання крихітного шматочка фарби або невеликого металевого уламка не більше декількох тисячних міліметра в діаметрі.

"Мене часто запитують, чи стикається Міжнародна космічна станція з космічним сміттям, - написав Тім Пік в Twitter. – Так. Ця тріщина з'явилася в одному з ілюмінаторів Cupola, радий що скло чотиришарове".

На випадок таких зіткнень всі житлові та технічні зони МКС надійно захищені. Такий маленький уламок не може становити загрози. Чого не скажеш про більш великі об'єкти. Уламок до 1 см може призвести до поломок важливих систем супутника, підкреслює ESA. Шматок більше 1 см здатний пробити захист житлових модулів станції. Об'єктам більше 10 см по силам знищити супутник.

Модуль Cupola ("купол") був створений Європейським космічним агентством і доставлений до МКС в 2010-му. Він відкриває прекрасний вид на Землю і нерідко астронавти роблять у ньому фотографії нашого світу.

За інформацією NASA, навколо Землі скупчилося близько 500 тисяч об'єктів, які відносяться до космічного сміття. Приблизно 20 тисяч з них налічують у діаметрі 10 см і більше. Про ці об'єкти відомо, але існують ще мільйони уламків, які занадто малі, щоб бути виявленими.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: