19 серпня 2017, субота

Американські вчені відкрили новий вид китів, який прийшов з японських легенд

коментувати
Понад 70 років серед японських китобоїв ходила легенда про кита karasu, яка ймовірно стала правдою тільки тепер.
NOAA via Flickr

Понад 70 років серед японських китобоїв ходила легенда про кита karasu, яка ймовірно стала правдою тільки тепер.

На берег одного з островів неподалік від Аляски булв викинутий мертвий кит, в якому вчені не змогли впізнати жоден з відомих видів.

Форма спинного плавця, голови, а також забарвлення кита наштовхнули дослідників на думку, що перед ними був karasu, що в перекладі з японської означає "ворон". Легенда про цього кита ходила серед японських китобоїв з 40-х років минулого століття, однак його існування не було доведено. Тоді було вирішено передати останки Філіпу Моріну з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), який займався пошуками karasu.

Морін і його колеги порівняли останки кита з кількома скелетами, що були у них, взяли зразки ДНК і прийшли до висновку, що останки дійсно належать невідомому виду китів.

"Уявити тільки, навіть у 2016-му році ми відкриваємо щось нове в нашому світі, навіть ссавців довжиною 6 метрів", - говорить Морін.

Новий вид поки не отримав офіційного визнання, і про нього вкрай мало відомо. Досліджень, присвячених karasu, не існує, і відомості про нього походять в основному з легенд. Вважається, що кит належить до сімейства дзьоборилових, і ймовірно під час міграції він відвідує тропічні води, населені акулами. Останній висновок дослідники зробили, оскільки на тілі кита були знайдені шрами від акулячих укусів.

"Відкриття нового виду китів в 2016-му просто вражає, але також показує, як мало ми знаємо, і скільки роботи повинні виконати, щоб по-справжньому пізнати цей вид", - сказав Ерік Хойт, який також займався дослідженням кита.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Наука ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: