22 липня 2017, субота

Правда чи міф? Вживання моркви покращує зір

коментувати
Моркву і морквяний сік корисні, але зір покращують не у всіх
Фото: pixabay.com

Моркву і морквяний сік корисні, але зір покращують не у всіх

Багато лікарів стверджують, що для поліпшення зору треба їсти багато моркви. І справді - мало хто бачив зайців в окулярах. Тим не менш, НВ вирішило з'ясувати, наскільки це розповсюджене переконання має відношення до дійсності.

Морква містить багато вітамінів: В, РР, Е, К. Також в цьому овочі міститься багато бета-каротину, який, потрапивши в організм людини, перетворюються в вітамін А. А от чи допомагає вона поліпшити зір?

Міф: вживання моркви покращує зір

Дійсність. Міф про вплив моркви з'явився в середині минулого століття. Під час Другої світової війни англійці розробили новий радар, який дозволяв пілотам "бачити" німецькі бомбардувальники вночі. Щоб приховати появу нової технології, британські повітряні сили поширили публікації про те, що подібний зір — результат дієти пілотів.

Більш того, дослідження Смітсонівського інституту в США стверджує, що вже в 1941 році британське міністерство продовольства запустило рекламну кампанію, щоб змусити людей їсти більше овочів, зокрема, моркви та картоплі. А в США приблизно в цей же час на екранах з'явився кролик Баггз Банні з незмінною морквиною в лапах. Так намагалися рекламувати споживання овочів взагалі і моркви зокрема.

Однак морква дійсно допомагає поліпшити деякі аспекти зору. Зокрема, досить рідкісне захворювання під назвою нікталопія - нічна сліпота - викликається нестачею в організмі вітаміну А. І, хоча цього вітаміну достатньо в м'ясі та інших продуктах, які страждають на нікталопію жителям бідних країн Африки часто рекомендують їсти більше моркви - просто тому, що вона дешевше м'яса.

"Ми бачимо цю проблему в бідних країнах, де ще відчутна межа між часом збору врожаю і голодним сезоном", - розповіла Кіт Уест, професор охорони здоров'я Університету Джона Хопкінса, яка досліджувала роль вітаміну А в організмі людини. "Ці групи населення можуть зіткнутися з реальним дефіцитом вітаміну А, особливо серед зростаючих дітей".

За словами заступника клінічного директора Національного інституту очі Емілі Чу, кожен рік від чверті мільйона до півмільйона таких дітей стають сліпими в результаті нестачі вітаміну А. Тим не менш, нестача вітаміну А стосується в основному дітей з Індії, Непалу та країн Африки.

А якщо людина харчується нормально, то додаткове споживання моркви йому не потрібно - дефіцит вітаміну А зустрічається тільки у кожного двадцятого жителя, йдеться в иссследовании Кіт Уест. Більше того - в деяких випадках у людей, які споживають багато моркви, можуть виникнути проблеми з сітківкою ока.

Висновок. У деяких випадках вживання моркви допомагає поліпшити зір. Але це стосується в першу чергу людей з нестачею вітаміну А в організмі. Але таке захворювання - рідкість.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Правда чи міф ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: