22 жовтня 2016, субота

Гості з майбутнього. Український інженер з Uber розповів про закулісся унікальної компанії

коментувати
Український інженер, який працює в Uber, розповів про секрети однієї з найбільш високотехнологічних компаній світу
Über

Український інженер, який працює в Uber, розповів про секрети однієї з найбільш високотехнологічних компаній світу

Українець Андрій Ясинецький, який займає в Uber посаду старшого інженера, розповів, чому ця компанія виглядає так, ніби прилетіла з майбутнього, як Uber влаштований зсередини і про те, чому штучний інтелект незабаром змінить ринок праці.

Андрій Ясинецький, київський програміст, який поїхав в США 5 років тому і в даний час працює в складі команди Uber. Своїм досвідом роботи на міжнародному сервісі він поділився під час бесіди з Юлією Чандровною, засновником київського центру IT - Kit.center.

- Чому ви пішли працювати саме в Uber?

Це, як мені здається, заледве не єдиний спосіб стати частиною фундаментальних змін у світі.

Uber - це компанія з майбутнього, року десь з 2026-го, яка показує нам, проживаючим в минулому, яким буде майбутнє, але при цьому доводиться працювати в 2016-му. Ще не всі люди розуміють, чим є Uber, так як бачать лише зручний додаток, продовжуючи асоціювати це з традиційним таксі за звичкою.

Те, що бачать користувачі – це лише мала частина того, що у нас є. Найскладніше - це логістика, складна математика та алгоритми, які стоять за натисканням кнопки у додатку. Наприклад, ми робили продукт, який в реальному часі дозволяє моніторити стан всієї нашої мережі Uber.

Uber
Über


Потрібно також розуміти, що кожне нове місто – це новий досвід для нас, так як кожне місто особливе по-своєму, зі своїми сформованими правилами, логістикою, організацією вулиць і руху, організацією публічного транспорту, поведінкою городян в години пік, ритмами, трафіком на дорогах в різний час доби і т. д.

Врахувати всі ці особливості та запрограмувати їх заздалегідь просто неможливо. Але з кожним новим містом наша система стає розумнішою, навчаючись і враховуючи всі ці властивості в подальших розрахунках.

- А який у роботі співробітника Uber фан?

Фан якраз і полягає в тому, що ти є учасником такої інновації.

Я не думаю, що в світі існує багато компаній, працюючи в яких, можна брати участь у такому масштабному проекті. Uber - це частина ринку праці, який дуже круто зміниться в позитивну сторону завдяки автоматизації.

Завдяки Uber, у людей з'являється набагато більше свободи у виборі робочого графіку: коли і скільки їм працювати. І не тільки за рахунок нашої компанії, а й завдяки іншим компаніям, які дуже багато вкладають в автоматизацію.

За останній рік компанії, які розробляють штучний інтелект, сумарно залучили $5,5 мільярдів венчурних інвестицій. І далі буде ще більше...У найближчі 10 років штучний інтелект замінить близько 60% типової роботи: бухгалтерію, початкову щабель юриспруденції, банківські послуги... Тепер ти не будеш спілкуватися з банком – будеш спілкуватися з ботом через месенджер: людина буде брати участь у такого роду завданні у 10% випадків, не частіше...

- Як в Uber формуються команди і відбуваються планування та робота?

Команди зазвичай невеликі – в середньому 6-7 осіб. Плюс, ми намагаємося зробити так, щоб вони були локально згруповані по продуктам – щоб не було географічно розподілених команд, це важливо для нашої швидкості роботи.

У кожної з команд є вертикалі: продуктова частина, інженерна частина, data science, мобільна частина, back-end частина, front-end частина. Таким чином, у тебе виходить мікрокоманда, яка може повністю зробити продукт від початку до кінця, включаючи маркетинг і продакт-віжн.

На відміну від Google, де команди сидять окремо і у них часто є лише одна ланка у вигляді менеджера, у нас інша структура, більш плоска.

- Звідки надходять завдання? Чи є відповідальні?

Все відбувається наступним чином: за кілька тижнів до початку нового кварталу, ми збираємося командою і розбираємо пріоритети. Потім ділимось ідеями щодо того, що ми можемо покращити, змінити, впровадити.

Часто ми намагаємося кожну ідею висловити в її потенційному впливі на кінцевий продукт, використовуючи різні KPI, включаючи так само грошовий інтерес для бізнесу і витрати. Після – виписуємо все, приблизно оцінюємо по часу та ефективності кожного пункту, і плануємо, що будемо робити в найближчий квартал.

Є команди з більш довгостроковими цілями, звичайно. В основному, це стосується великих інфраструктурних речей, архітектури дата-центрів, розробки наших власних сховищ даних і т. д.- Чи правда, що у вас в компанії немає тестувальників?

Так, правда. Ми тестуємо все самі. У нас іноді виникають регресії, так. Буває, викотили щось одне – і зламали інше... Але ми дуже швидко це виловлюємо і виправляємо ще на перед-продакшен стадії.

- Тобто, такого поняття як тест-інженер – немає?

Ні, кожен відповідальний за свій код. Тестування – це дуже дорого, це можна собі дозволити тільки, коли компанія вже стала великою машиною, як Google, наприклад. Питання ефективності тестування в таких випадках, звичайно, виникає. У продуктовій розробці такого поняття, як QA, не існує – поки ти будеш тестувати продукт вручну або писати автоматичні системи тестування, розробка може застаріти і всі вимоги поміняються.


Uber
Über


- Як ставишся до фрази Тіма Кука про те, що програмувати повинен вміти кожен?

Так, звичайно. В Штатах вже ввели програмування в початкову шкільну програму. Apple запустила навчальні програми з програмування для дітей прямо на iPad. За останні кілька років з'явилися сотні безкоштовних онлайн курсів з програмування для будь-яких рівнів підготовки.

Це означає, що через 10 років ми будемо спостерігати покоління людей, які будуть вміти при прийомі на роботу кодувати і автоматизувати найпростіші речі. Це кардинально змінить вимоги прийому на роботу. Як на сьогодні володіння комп'ютером і базовими програмами є обов'язковими вимогами - так і програмування стане.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети та IT ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: