18 серпня 2017, п'ятниця

Колишні редактори Facebook розповіли ЗМІ про політичну цензуру в соцмережі

коментувати
Також керівництво соцмережі цензурувало статті про саму компанію
Фото: gizmodo.com

Також керівництво соцмережі цензурувало статті про саму компанію

Соціальна мережа Facebook систематично прибирала з Trending News - топ обговорюваних матеріалів - статті з консервативних ЗМІ про республіканських політиків, розповіли виданню Gizmodo два колишніх редактора рубрики.

Як пише редактор Gizmodo Майкл Нуньєс, ручне редагування рейтингу перетворює Facebook на звичайну новинну редакцію й підриває імідж соцмережі як неупередженого каналу розповсюдження новин.

"Немає нічого поганого в тому, що при формуванні списків популярних тем використовується людський редакторський фактор. Однак це йде повністю врозріз з твердженнями Facebook, що Trending News просто відображає уподобання користувачів соцмережі в реальному часі", - йдеться в матеріалі, перекладеному Медузою.

Джерела Gizmodo - два редактори, які працювали в Trending News з середини 2014 по кінець 2015 року. Обидва не розкривають своїх імен і точного часу роботи в компанії в страху "спровокувати помсту з боку Facebook".

Редактор Gizmodo Майкл Нуньєс раніше писав, що для підтримки секції топ матеріалів Facebook найняв молодих журналістів, в обов'язки яких входить написання заголовків і коротких переказів матеріалів в розділі, проставляння посилань і так далі.

Однак, за словами джерел, технічними обов'язками робота редакторів не вичерпується. Обидва колишніх співробітника Facebook заявили, що через редакторів керівництво мережі може впливати на наповнення Trending News.

За словами джерел, періодично редактори отримували вказівки підвищити вагу матеріалів, які керівництво мережі вважало важливими, але вони не користувалися популярністю у користувачів. У розпорядженні редакторів був інструмент, що дозволяє "вмонтувати" в рейтинг потрібний матеріал, щоб підтримати репутацію Facebook як майданчика, де обговорюються серйозні новинні історії.

"Якщо якась важлива історія з'являлася в топі Twitter, а у нас її не було - на нас могли накричати", - згадує один з редакторів.

Також керівництво соцмережі цензурувало статті про саму компанію. Матеріали, де згадувалася Facebook, вкрай рідко потрапляли в секцію Trending і вимагали багатоступінчастого узгодження.

Крім того, обидва редактора розповіли, що в Trending News знижували в рейтингу вагу матеріалів, опублікованих консервативними медіа, і новин про республіканських політиків.

"Іноді, приходячи на зміну, я бачив, що статей про [кандидата в президенти США від Республіканської партії] Мітта Ромні, [популярного консервативного ведучого] Гленна Беке та інші важливі історії не потрапляли в топ. Чи то тому, що редактор не вважав їх досить важливими, чи тому, що він упереджений по відношенню до [кандидата в президенти США від Республіканської партії] Теда Круза", - розповіло анонімне джерело.

9 травня керівництво Facebook розповсюдило заяву, в якій стверджується, що компанія надає рівні можливості для представників всього спектру політичних переконань і ніколи не виключала новинні видання з розділу Trending News.

 

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Гаджети та IT ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: