Сорочки проти шортів, ностальгія проти войовничості. Міхалок і BRUTTO почали акустичний тур концертами в Києві

коментувати
Сорочки проти шортів, ностальгія проти войовничості. Міхалок і BRUTTO почали акустичний тур концертами в Києві
Фото: Наталія Кравчук / НВ

Білоруський музикант, екс-лідер групи Ляпис Трубецкой Сергій Міхалок разом з музикантами зі свого нинішнього колективу BRUTTO двома концертами в київському Планетарії розпочали всеукраїнський тур з акустичною програмою Вечірнє сонце.

Незважаючи на те, що з дня великого концерту BRUTTO у столичному Палаці спорту пройшло всього чотири місяці, квитки на київський творчий вечір були розкуплені блискавично - менш ніж за годину. Музиканти вирішили порадувати фанів і вийти з акустикою під купол Планетарію вдруге.

Цього вечора команда Міхалка змінила чорні футболки з червоними молотами - емблемою групи - та спортивні шорти на спокійні, випрасувані сорочки. "Ми можемо бути тихими і слухняними", - на завершення концерту скаже він зі сцени. Але те, що сьогодні в залі буде відбуватися щось інше, абсолютно щире і камерне, і без будь-чиїх підказок стає зрозумілим з перших хвилин програми.

У концерті, що отримав свою назву після запису пісні та зйомки кліпу на вірш Ліни Костенко Вечірнє сонце, група зібрала знакові композиції з спадщини Ляпісів (Зоопарк, 12 обезьян, Африка, Капитал) і вже добре відомі пісні нинішньої дрім-тім Михалка (Родны край, Underdog, Просперо).

Виконавши першу пісню, лідер BRUTTO запропонував вважати те, що відбувається "поетично-музичним спектаклем" і почав читати вірші, жартувати і щедро розбавляти вокальні партії розповідями і вигадками про своє життя. Зал співав разом з Міхалком, а потім реготав над розповідями про заховану в піаніно рогатку й поїдання в дитинстві плову няні-узбечки.Міхалок розповідав, як, натхненний інтерв'ю Тома Вейтса, зі словником написав свою першу пісню білоруською, як створював "групу, в якій недоречним було б все" - Ляпис Трубецкой, як насправді писав Воїнів світла і як збирав свою "утопічну мрію" - колектив BRUTTO.

Повертаючись у спогадах до тих чи інших подій, під акомпанемент гітар Паші Ланістера та Лефта (Денис Мельник), Міхалок співав пісні, що нагадували про ті часи. "Мої пісні - це не якісь філософські притчі. Це можливість зафіксувати себе і повернутися в той стан", - розповів він залу.

Атмосфери тому, що відбувалося, додавали підібрані спеціально під кожну композицію відеопроекції на куполі Планетарію - Всесвіт, планети, гори, мегаполіси, гігантські квіти.

Міхалок заспівав два революційних гімни з творчості Ляпіса - Грай і Воїни світла, і згадав про те, як став небажаним на рідній землі. "Після найбільш мирного альбому нас стали забороняти у Білорусі. Як тільки я спробував позбутися своєї войовничості, заховати голки, мене накрила тоталітарна п'ята", - розповів він. А публіка у Планетарії вже третю годину раділа неагресивному, ностальгійному та зворушливому BRUTTO.


З акустичною програмою Вечірнє сонце музиканти BRUTTO виступлять у Львові (12 травня), Ужгороді (13 травня), Самборі (14 травня), Трускавці (15 травня), Іллічівську (19 травня), Одесі (20 травня), Дніпропетровську (3 червня).

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: