У США розроблений біонічний протез, здатний повернути відчуття дотику

коментувати
Відчуття дотику до протезу схоже з дотиком до власної руки
© DARPA

Відчуття дотику до протезу схоже з дотиком до власної руки

Агентство передових оборонних дослідницьких проектів Міністерства оборони США, DARPA в рамках прес-конференції 11 вересня представило біонічний протез, здатний повернути відчуття дотику.

Нова технологія є частиною програми DARPA Revolutionizing Prosthetics, спрямованої на розробку сучасних протезів, якими можна керувати силою думки, а також здатних повернути відчуття дотику, пише Huffington Post.

Біонічний протез був розроблений лабораторією прикладної фізики Університету Джонса Хопкінса. Першим пацієнтом, який став володарем інноваційної біонічної руки, став 28-річний американець, паралізований вже більш десяти років. Після імплантації електродів, які передають електричний сигнал в чутливу зону кори головного мозку, що відповідає за дотик, доброволець став відчувати дотики до протеза.

Тести з закритими очима у пацієнта, в ході яких фахівці тиснули на різні пальці протеза, показали 100-відсоткову точність. Зокрема, доброволець з точністю міг сказати, до якого пальця протеза доторкнувся вчений. За його визнанням, відчуття дотику до протезу схоже з дотиком до власної руки.

«В один з етапів тестів команда вчених натиснула не на один, а відразу на два пальця пацієнта, не повідомивши йому про це. Він запитав, навіщо з ним так жартують. Таким чином, ми знаємо, що почуття дотику до штучної кінцівки аналогічно природним відчуттям під час дотику до власної руки», - каже представник DARPA Джастін Санчез.

Розробники також повідомили, що сподіваються незабаром зробити нові протези доступними для солдатів армії США, які перенесли ампутацію кінцівок.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: