Виноробство, титули місцевих жителів та делікатеси національної кухні. Записки з Люксембургу

коментувати
Виноробство, титули місцевих жителів та делікатеси національної кухні. Записки з Люксембургу
© Flickr/Vins 64

Типовий люксембуржець носить титул герцога, володіє власним виноградником і ніколи не підвищує голос. А випадковим гідом по околицях тут запросто може стати мер міста, який вийшов у парк вигуляти свою собаку.

Журналіст і фотограф Анна П'ятецька відвідала Люксембург, подорожуючи Європою

Назва Великого Герцогства Люксембург, крихітної країни між Німеччиною, Францією і Бельгією, походить від німецького lucilinburch, тобто мале місто. Вся країна за розмірами лише трохи більша за сучасний Київ. Проте у держави та її мешканців є свій, особливий характер.

Усі жителі з паспортом громадянина Люксембургу мають титул герцогів і герцогинь. Вся справа в тому, що паспорт люксембуржців може отримати тільки продовжувач династії, і, якщо ви збираєтеся подавати заяву на отримання громадянства, будьте готові довести наявність місцевих предків до 1912 року.

Столиця і тезка самої країни — це резиденція головних офісів багатьох міжнародних компаній, починаючи від Skype і Apple iTunes, закінчуючи Cargolux і Amazon. Все тому, що в цій державі найнижчий податок на реєстрацію й утримання компаній.

З тієї ж причини тут величезна кількість банків. Часом навіть здається, що в Люксембурзі один банк на душу населення. Відповідно, економіка більш ніж успішна.

Найяскравішим доказом, який місцеві жителі наводять як підтвердження цього факту, є річка, що розділяє Люксембург і Німеччину. Догляд за нею повністю поклали на крихітний Люксембург, хоча офіційно річка належить обом країнам. Місцеві ж з гордістю звертають увагу на цей факт: мовляв, бачите, ми навіть Німеччині допомагаємо!


© Flickr/Kristoffer Trolle
© Flickr/Крістоффер Trolle


Столиця Люксембург непомітно переходить в містечко під назвою Шенген. Саме біля берегів цього села на прогулянковому кораблі Принцеса Марія Астрід 31 рік тому було підписано Шенгенську угоду. Місце вибрали символічне — через близькість до точки сходження трьох кордонів.

Центром цього містечка є парк, де розташований Монумент єдності країн, що входять у Шенген.

Всі ці подробиці я дізналася безпосередньо від мера міста, з яким познайомилася в цьому ж парку — тут він якраз вигулював свою собаку. А про те, що він мер, я дізналася від іншого місцевого жителя, який запропонував нам спочатку по одній скляночці глінтвейну, а потім і по другій. Адже перше тут завжди безкоштовне частування.

Глінтвейн, як і вино взагалі, вважається головним напоєм країни. Складається враження, що Люксембург розташований в одному суцільному винограднику. Практично кожна сім'я, а точніше 95% населення, володіє виноградною лозою і, відповідно, частиною виробленого з її плодів вина.

Тому виноробство — один з головних бізнесів держави. Обсяги його виробництва хоч і поступаються таким сусідам, як Франція та Італія, зате якість легко з ними конкурує.

Перебуваючи в цій крихітній країні, складно не відчути, як люксембуржці нею пишаються. До того ж відчувається, що вони живуть для свого задоволення. За весь час подорожі я жодного разу не почула розмов на підвищених тонах.


© Flickr/Victor
© Flickr/Victor


Кухня в Люксембурзі — це мікс французької та німецької з невеликими вкрапленнями італійської. Перш за все тут варто з'їсти традиційні Weinwurst, тобто тоненькі сосиски у винному соусі. Злочином було б насолоджуватися ними без пляшки вина.

Потім вам запропонують лимончелло з хрусткими Madeleines (тутешнє традиційне печиво). Для Люксембургу цей десерт є предметом гордості. Хоч він і вважається французьким, його творець Леа Лінстер — всесвітньо відомий люксембурзький шеф.

Найзручніше подорожувати Люксембургом на автомобілі. Щоб оглянути країну, достатньо трьох днів. Після чого вирушайте до Німеччини або Франції — адже ви, найпевніше, навіть не помітите, як перетнете кордон Люксембургу та опинитеся в іншій країні.

Матеріал опублікований в НВ №26 від 22 липня 2016 року

Читайте більше про найяскравіші подорожі в серії матеріалів Моя країна

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: