Від Берліна до Мельбурна. П'ять міст світу з найкрасивішим вуличним живописом

коментувати
Живопис на одній з вулиць Вальпараїсо
© Gabriel White/Flickr

Живопис на одній з вулиць Вальпараїсо

Британський інтернет-портал The Independent назвав п'ять міст світу з найкрасивішим стріт-артом.

Як передає видання, вуличний живопис, виражений в графіті, муралах і вільних малюнках, є невід'ємною частиною культури кожного міста. Головним завданням стріт-арту є створення діалогу з городянами і залучення їх уваги до актуальних проблем. На думку редакторів видання, найбільш яскраві приклади художнього самовираження можна зустріти на вулицях наступних міст:

Берлін, Німеччина

Прогулюючись вулицями німецької столиці, важко не зіткнутися з яскравими і захоплюючими малюнками, «розкиданими» по стінах, парканах та архітектурних конструкцій. Більш того, неодмінно варто побачити частину Берлінської стіни, прикрашену сотнями графіті відомих сучасних художників.


 © Linda _Copenhagen
© Linda _Copenhagen


Афіни, Греція

Столиця Греції відома розмаїттям вуличного живопису, який взяв курс на політику після подій, пов'язаних з фінансовою кризою і сирійськими біженцями. Для справжніх шанувальників стріт-арту навіть пропонуються тури по місту, які охоплюють кращі арт-об'єкти.


 © Alternative Athens
© Alternative Athens


Вальпараїсо, Чилі

Вуличний живопис зародився на вулицях Вальпараїсо на початку сімдесятих, внаслідок студентської акції на підтримку доступності творчості для всіх верств населення. На сьогоднішній день складно знайти вулицю, на якій не красувався б яскравий малюнок. Так само, як і в Афінах, тут пропонують тур по визначним арт-місцям з багатою історією.


 © Igal Malis/Flickr
© Igal Malis/Flickr


Брістоль, Англія

Місто відоме не лише завдяки розмаїттю прекрасного живопису, але і щорічного фестивалю стріт-арту Upfest, який збирає найкращих художників зі всього світу. Більше того, Брістоль є місцем народження відомого вуличного художника Бенксі, який прославився на весь світ завдяки гострій соціальній тематиці малюнків.


 © Andrew Gustar/Flickr
© Andrew Gustar/Flickr


Мельбурн, Австралія

Наймальовничіше місто Австралії має розмаїття муралів і графіті, а щоб ні один важливий арт-об'єкт не залишився без уваги, група ентузіастів створила інтерактивний гід. Більше того, тут досить просто отримати дозвіл на розмальовування будівлі, тому в Мельбурні можна знайти малюнки відомих художників.


 © Andrew/Flickr
© Andrew/Flickr


Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: