Собор Баграті й Абу-Мена. 10 приголомшливих пам'яток світу, які можуть зникнути

коментувати
Фото: sepavone/ Depositephotos

Фото: sepavone/ Depositephotos

Названі культурні та природні надбання світу в рамка всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які перебувають під великою загрозою зникнення.

Пам'ятки входять в список всесвітньої спадщини і вимагають термінових робіт по їх збереженню, які, на жаль, не проводяться, передає The Independent. Тому, з кожним місяцем і роком світові надбання стають на крок ближче до повного руйнування.

Національний парк Доньяна, Андалусія, Іспанія

Цей парк є одним з головних місць зимівлі птахів і ареалом проживання піренейської рисі. Основну загрозу регіону приносять рудні шахти і більше тисячі незаконних свердловин.


© Retratista de paisajes/Flickr
© Retratista de paisajes/Flickr


Національний парк Еверглейдс, штат Флорида, США

Парк, площею 6,105 квадратних кілометрів, налічує понад 2000 видів рослин і декількох тисяч видів птахів і тварин. Заповідник страждає від сильного забруднення вод, які призводять до вимирання риб та збоїв в екосистемі.


© Diana Robinson/Flickr
© Diana Robinson/Flickr


Старе місто в Єрусалимі та його кріпосні стіни

Стародавнє місто, яке є священним місцем для іудеїв, християн і мусульман, складається з 220 історичних пам'яток. Воно перебуває в жалюгідному стані через незаконні розкопки навколо історичних цінностей, а також через перешкоджання ізраїльською державою вести реставраційні роботи.


© Steve Evans/Flickr
© Steve Evans/Flickr


Белізький Бар'єрний риф

Другий за величиною в світі Бар'єрний риф має одну з найбагатших екосистем: понад 500 видів риб, 100 видів коралів і безхребетних. Нині екосистема рифу перебуває під великою загрозою зникнення через неконтрольовану вирубку мангрового дерева, забруднення внаслідок неконтрольованого туризму і глобального потепління.


© Belize Barrier Reef/Flickr
© Belize Barrier Reef/Flickr


Абу-Мена, Єгипет

Стародавнє місто було центром християнського паломництва в ранньомодерному Єгипті і зараз має велику культурну цінність. Під загрозу повного зникнення поставили археологічні розкопки, які спричинили різкий підйом рівня ґрунтових вод. На даний час вже знищено багато споруд.


© Institute for the Study of the Ancient World/Flickr
© Institute for the Study of the Ancient World/Flickr


Вологі тропічні ліси Суматри

Лісу, площею 2,5 млн гектарів, є домом для тисяч видів рослин, птахів і тварин. З роками площа зменшується через інтенсивну вирубку дерев і збільшення сільгосподарських угідь. Окрім того, тут процвітає браконьєрство і незаконне будівництво дороги.


© ccdoh1/Flickr
© ccdoh1/Flickr


Кафедральний собор Баграті і монастир Гелаті, Кутаїсі, Грузія

Чудові представники закавказької архітектури є цінностями не тільки грузинської культури, а й світової. Архітектурні творіння були внесені в список через реконструкції, які завдали шкоди будівлям, а нині їх руйнують природа і час.


© Roberto Strauss/Flickr
© Roberto Strauss/Flickr


Археологічна зона Чан-Чан, Перу

Архітектурні творіння є колишнім центром культури чіму та столицею держави Чимор. Зараз зона є культурною спадщиною для перуанців. Їй загрожує зникнення через зміни клімату, який приніс часті бурі, які знищують комплекс, а також - через підвищення рівня ґрунтових вод і нелегальних поселень.


© Tyler Bell/Flickr
© Tyler Bell/Flickr


Вологі тропічні ліси Ацинанани, Мадагаскар

Унікальні реліктові ліси налічують сотні видів рослин, птахів і тварин, які не зустрічаються в інших регіонах земної кулі. Зона перебуває під великою загрозою через незаконні лісозаготівлі, які вносять зміни в екосистему острова.


© Frank Vassen/Flickr
© Frank Vassen/Flickr


Ліверпульський порт, Англія

Історична частина міста включає шість місць у центрі міста і кілька районів, які відображають періоди морської історії Ліверпуля. Непоправної шкоди порту може завдати будівництво сучасного торгово-житлового комплексу.


© Elliott Brown/Flickr
© Elliott Brown/Flickr


Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: