Путівник по світу. Названі 10 вражаючих пам'яток планети

коментувати
Парк Паронелла, Австралія
© Geoff Whalan/Flickr

Парк Паронелла, Австралія

Путівник по маловідомим куточкам планети Atlas Obscurа назвав найбільш вражаючі пам'ятки світу.

У своїй книзі автори вказали близько 600 дивовижних місць, які зайвий раз підкреслюють велич нашої планети, пише The Guardian. Як коментують видання письменник Ніл Гейман і кінорежисер Гільєрмо дель Торо, ця книга є одним з найкращих путівників сучасності, оскільки вона надихає подорожувати, фантазувати і творити.

10 маловідомих пам'яток світу

Мости в місті Черапунджі, Індія

Кореневі мости є «живими» і створені силою природи з мінімальним втручанням людей, які лише дали направлення для зростання гнучких коренів. Таким чином, місцеві жителі не тільки отримали міцні мости, здатні витримати до 50 чоловік, але і не завдали шкоди природі.


© 2il org/Flickr
© 2il org/Flickr


Веселий цвинтар, Румунія

Дане кладовище відоме завдяки оригінальним і різнобарвним надгробкам, на яких часто зображені епізоди з життя померлих. Ідея виникнення такого місця належить різьбяреві Стану Йону Петрашу, який встановив тут перший яскравий надгробок у 1935 році, після чого його приклад наслідували інші. Цвинтар вважається частиною культури етнічних племен Трансільванії, які вважали смерть радісною подією.


© Peter Fenda/Flickr
© Peter Fenda/Flickr


Зоряне містечко, Росія

У закритому селищі міського типу часто проводять екскурсії, в ході яких показують підготовку космонавтів до польоту, а також знайомлять з сучасною технікою та історією польоту Юрія Гагаріна.


© Samantha Cristoforetti/Flickr
© Samantha Cristoforetti/Flickr


Фінгалова печера, Шотландія

Відома морська печера знаходиться на безлюдному острові Стаффа. Свою популярність вона здобула через дивний вигляд: її стіни прикрашають безліч шестикутних базальтових колон. Більше того, відвідавши це місце, Фелікс Мендельсон написав прекрасну увертюру, яку, в результаті, присвятив печері. З тих пір вона отримала назву Фінгалова.


© Magnus Hagdorn/Flickr
© Magnus Hagdorn/Flickr


Підземні храми Даманхур, Італія

Створення підземного храму почалося в 1978 році, коли кілька людей з духовної громади Даманхур почали копати печеру, як місце для життя і поклоніння. Робота тривала понад 15 років і за цей час вдалося побудувати комплекс під землею, об'ємом 6 тис. куб/метрів. Всі стіни прикрашені розписом і мозаїкою, а також, в залах красуються вітражі, колони і скульптури.


© Damanhur Spiritual EcoCommunity/Flickr
© Damanhur Spiritual EcoCommunity/Flickr


Яскраві води в бухті Тояма, Японія

Бухта Тояма відома завдяки яскравому неоновому підсвічуванню води біля берегів, яке відбувається завдяки проживанню кальмарів-світлячків. Біолюмінесцентні молюски досягають в довжину не більше 7 см і відрізняються від своїх великих побратимів наявністю фотофорів – органів, які випромінюють яскраве світло. 


© portalpanrotas/Flickr
© portalpanrotas/Flickr


Майстерня Kane Kwei Carpentry, Гана

З середини минулого століття в Гані зародилася традиція ховати покійних в неординарних трунах, після чого майстерня Kane Kwei Carpentry підтримує даний звичай. Ганці вірять, що труна повинна відображати інтереси і звички небіжчика, а бути похованим у такій труні вважається найбільшою повагою.


© David Stanley/Flickr
© David Stanley/Flickr


Парк Паронелла, Австралія

Історичний парк є популярним місцем завдяки його незвичайній архітектурі: всі конструкції парку, окрім замку, побудовані з бетону і за 80 років встигли покритися мохом, що робить парк мальовничим місцем. Незвичайний парк побудував іммігрант з Іспанії Хосе Паронелла, який у 1930 -х роках почав облаштовувати розважальне місце для місцевих жителів.


© Geoff Whalan/Flickr
© Geoff Whalan/Flickr


Сталактитовий орган, штат Вірджинія, США

Найбільший у світі музичний інструмент був створений математиком Ліландом Спрінклом у 1956 році, який помітив хороший музичний резонанс у печері. За кілька років роботи Спрінкл обробив породи до ідеального звучання. До кожного резонатора прикріплений молоточок, який керується за допомогою електрики від звичайної органної клавіатури.


© Howard Ignatius/Flickr
© Howard Ignatius/Flickr


Блискавки Кататумбо, Венесуела

Дане природне явище виникає на місці впадання річки Кататумбо в озеро Маракайбо. На цьому місці виникають множинні удари блискавки, частота яких може досягати до 280 ударів на годину і навіть більше. Найбільша кількість грозових днів випадає в період з травня по жовтень. Феномен відбувається завдяки тому, що вітри, які приходять з боку Анд, викликають грози, а метан, яким багата атмосфера цих заболочених місць, піднімається до хмар і підживлює розряди блискавок.


© Fernando Flores/Flickr
© Fernando Flores/Flickr


Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: