Переваги й недоліки життя в Іспанії. Нотатки з Барселони

коментувати
Переваги й недоліки життя в Іспанії. Нотатки з Барселони
© Flickr/Xavier

Вважається, що каталонці більше за всіх в Іспанії люблять гроші, але ніколи зайвий євро не змусить їх подолати середземноморську лінь і скасувати перерву на сієсту або відкрити магазин в неділю. На такі подвиги в Каталонії здатні тільки пакистанці.

Засновник компанії Відкрита Іспанія Олександр Куринський два роки прожив у Барселоні

Першою емоцією від знайомства з Барселоною був шок. Зрештою, що ще має відчувати людина, яка перебралася в Іспанію з дружиною і трирічною донькою, а замість вилизаної картинки побачила центр нічного міста у всій красі: п'яні туристи, пакистанці, які продають алкоголь і наркотики крадь, сміття, шум, гучна музика. Куди я приїхав? І навіщо?

Утім, це був перший і останній раз, коли у мене виникли такі запитання. Буквально наступного ранку я переконався, що Барселона — чарівна. Особливо якщо триматися подалі від туристів.

Це місто приймає легко, в ньому досить просто стати своїм. Потрібно лише дотримуватися головного правила — забути все, до чого ти звик на батьківщині, перезавантажити матрицю і прийняти новий статут.

Барселона — справжній мурашник. Це казан, у якому вариться суміш місцевих традицій, звичаїв мігрантів-іноземців і приїжджих з менш розвинених регіонів країни. Але насамперед це компактне, менше за Київ, і неймовірно зручне для життя місто. Тут привітні люди, чудові парки з дитячими майданчиками, а річний абонемент на користування міською системою прокату велосипедів коштує лише €47.

Це місто нікуди не поспішає і здається вельми лінивим. Хоч каталонці і вважаються найжадібнішими в Іспанії, навіть можливість заробити зайві гроші не змусить їх зробити щось швидше.

Барселонці, наприклад, щиро не розуміють, чому в Україні супермаркети працюють допізна або навіть цілодобово. У каталонській столиці ви можете купити продукти в будні дні чітко з 9:15 до 21:15 з перервою на денну сієсту. Лише деякі магазини відкриті в суботу. Зате в неділю — тиша. Не встиг щось купити — йди в пакистанську крамницю, де завжди є необхідний мінімум товарів.


© Flickr/Luc Mercelis
© Flickr/Luc Mercelis


Неділя вважається сімейним днем, вулиці порожніють. Це, звичайно, не встосується туристичних місць. Але в тому‑то і краса Барселони — вона дозволяє бути одночасно у центрі величезної тусовки і за її межами. Достатньо лише пройти кілька кварталів у бік, і можна опинитися в чисто іспанському районі, де бабусі збираються ввечері у кафе на партію в карти, а чоловіки окупують майданчики для гри в петанк.

Цей баланс між розвитком туризму і комфортним життям для місцевих Барселона шукає постійно, але не завжди успішно. Акції протесту проти будівництва готелів стали тут звичайним явищем. А графіті на кшталт Наш район — для життя, а не для туристів! можна зустріти досить часто.

При цьому ставлення до приїжджих привітне. Навіть тоді, коли нелегали з Африки займають весь перон на станції метро, щоб розкласти свої баули з підробленими Gucci і Gabbana для продажу.

Барселона неймовірно толерантна. Навіть у плані використання каталонської мови тут налаштовані не так радикально, як в інших частинах провінції. І тут прийнято вітатися і посміхатися незнайомцям, а не відводити очі.

Хоча скласти список мінусів місцевого життя не менш легко. Це квартири, вікна яких часто виходять тільки у внутрішній колодязь або на сусідню стіну. Це також дорожнеча життя, наявність неблагополучних районів і величезна кількість кишенькових злодіїв у центрі.

Але Барселона вміє перетворювати мінуси на плюси. Поки ми ламаємо списи над перейменуванням вулиць або сперечаємося про події минулого, Барселона бореться з недоліками і планує майбутнє. Так, найближчими роками місто настільки покращить транспортну систему, що кількість машин зменшиться на 20%. Причому частина вулиць у Барселоні влада хоче віддати пішоходам під зони відпочинку.

Все це тому, що Барна думає про людей. До речі, правильно скорочувати назву саме так. А Барса — це виключно футбольний клуб. Правда, вболівати за нього я так і не навчився.

Матеріал опублікований в НВ №27 від 29 липня 2016 року

Читайте більше про найяскравіших подорожі в серії матеріалів Моя країна

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: