П'ять кращих місць Одеси. Поет Борис Херсонський розповів про найцікавіші куточки міста

коментувати
П'ять кращих місць Одеси. Поет Борис Херсонський розповів про найцікавіші куточки міста

Найвідоміший сьогодні одеський поет Борис Херсонський, який друкується за кордоном частіше, ніж в Україні, назвав НВ п'ять місць у своєму місті, які цінує понад усе.

1. Сквер Пале-Рояль

Я пам'ятаю його з дитинства — це улюблене місце наших прогулянок з бабусею. І хоча тепер воно захаращене ресторанними столиками, а простір скверу замкнув новий, витриманий у стилі модерн будинок, всі ці зміни не виглядають катастрофічно. Таким і повинен бути маленький затишний сад.

 

2. Пушкінська вулиця

Частина вулиці — від пам'ятника Пушкіну на Думській до Дерибасівської з будівлями Археологічного музею та міської думи — один з найкрасивіших куточків міста.

3. Ансамбль Одеського медуніверситету

Тут я навчався. Це один з небагатьох справжніх архітектурних ансамблів в місті. Іноді я приходжу сюди, гуляю. Але всередину корпусів і клінік не заходжу — з цим місцем пов'язані не тільки приємні спогади.

4. Одеський художній музей

Прекрасна будівля в стилі класицизму — безсумнівно, одна з кращих в місті. Тут чудова експозиція, де чимало справжніх шедеврів. А також тут іноді проходять виставки моїх друзів. Мабуть, саме в цьому музеї я буваю частіше, ніж в інших.

5. Успенський собор

На головні церковні свята приходжу саме сюди. Саме тут я бував і в юності, тут керував хором мій хрещений батько — Микола Вірановський. Тут я зустрічав своїх старших товаришів. І тут зміцніла моя любов до церковної музики, яку слухаю донині.

Борис Херсонський

Один з найбільш видаваних у світі українських поетів. За освітою — клінічний психолог і психіатр, який багато років займався медичною практикою та викладав. В результаті 40 років письменницької праці з'явився десяток поетичних збірок, частина яких видані в Європі англійською, німецькою та французькою мовами. Лауреат престижної поетичної премії імені Йосипа Бродського.

Матеріал опубліковано в НВ №11 від 25 березня 2016

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: