Оральний секс підвищує ризик розвитку раку - вчені

коментувати
Регулярні заняття оральним сексом підвищують ризик виникнення раку гортані у 22 рази
© Pixabay

Регулярні заняття оральним сексом підвищують ризик виникнення раку гортані у 22 рази

Американські медики визнали оральний секс небезпечним для здоров'я.

В ході дослідження, результати якого були опубліковані в журналі JAMA Oncology, фахівці встановили, що регулярні заняття оральним сексом підвищують ризик виникнення раку гортані у 22 рази, пише Daily Mail.

Зокрема, вчені встановили, що один з папіломавірусів людини HPV-16, який в ході попередніх досліджень пов'язували з раком шийки матки, може також стати причиною раку гортані. Відзначається, що після потрапляння в ротову порожнину він може призвести до появи новоутворень на тканинах язика, мигдалин, м'якого піднебіння й гортані.

До таких висновків автори дослідження прийшли після спостереження за 97 тисяч чоловік протягом чотирьох років. Фахівці зафіксували 132 випадки захворювання раком ротоглотки у початково здорових учасників експерименту – у 103 чоловіків і 29 жінок, середній вік яких на початку дослідження становив 66,5 року.

Подальше дослідження дозволило виявити 15 видів папіломавірусів людини, які підвищують ризик виникнення онкологічного захворювання, з яких HPV-16 виявився найбільш поширеним. HPV-16 також може призводити до раку шийки матки, статевого члена, піхви і ротової порожнини.

Медики додали, що папіломавіруси передаються, як статевим шляхом, так і побутовим через кров, шкіру і слизові оболонки, при різних контактах, у тому числі при простому дотику, однак більшість з них нешкідливі для людини завдяки імунній реакції організму.

Широко відомий той факт, що рак гортані також виникає з-за куріння та вживання алкоголю.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: