McLaren показав болід, керований силою думки

коментувати
Компанія McLaren хотіла за допомогою MP4-X уявити, як може змінитися Формула-1, і не пошкодувала на це фантазії.
© McLaren

Компанія McLaren хотіла за допомогою MP4-X уявити, як може змінитися Формула-1, і не пошкодувала на це фантазії.

Компанія McLaren презентувала концептуальний болід Формули-1 MP4-X, в якому об'єднала ряд сміливих ідей з приводу того, що чекає на цей вид автоспорту в майбутньому.

"З футуристичним концептом McLaren MP4-X ми хотіли заглянути в майбутнє і уявити межі можливого", - говорить бренд-директор McLaren Technology Group Джон Аллерт.

"Межі можливого" виявилися досить широкими. Найцікавішою особливістю MP4-X є те, що їм можна керувати силою думки. Болід здатний зчитувати сигнали мозку гонщика і реагувати на них. Британський автовиробник запевняє, що створення автомобіля без фізичних органів управління "теоретично можливе", хоча технології, необхідні для цього, перебувають на ранніх стадіях розвитку.

Для двигунів внутрішнього згоряння в майбутньому не знайшлося місця. McLaren MP4-X бігає на електриці, якою болід живлять тонкі батареї, вмонтовані в монокок. Їх заряджає сонячна енергія, а також полотно гоночного треку з вбудованою системою бездротової зарядки.


© McLaren
© McLaren


Чимало уваги McLaren приділив безпеці. Болід зроблено з матеріалів, здатних відновлювати форму, а крім того, він оснащений системою самодіагностики. Тож MP4-X сам стежить за своєю справністю і попереджає команду, якщо йому щось загрожує. Спеціальні датчики доглядають за станом шин, знижуючи вірогідність їх пошкодження. Навіть костюм гонщика аж ніяк не простий. Якщо пілот отримає травму в аварії, то костюм вкаже на пошкоджені місця.


© McLaren
© McLaren


Про рекламу в McLaren теж подумали. Корпус MP4-X являє собою дисплей, на якому кожен глядач бачить набір логотипів, відповідних до його уподобань і звичній поведінці в інтернеті.


© McLaren
© McLaren


Словом, британський автовиробник придумав стільки, що MP4-X більше нагадує плід уяви. Але це тільки тому, що так воно і є. Болід існує лише у вигляді графічних зображень і живе тільки у фантазіях співробітників McLaren. Це демонстрація сміливих ідей, а не планів на майбутнє. Проте демонстрація вражаюча.

Читайте також

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: